sasana

Mýdlo a alpa na pleť?

Moje známá použivá na pleť mýdlo a alpu.Je to dobře, nebo si porušuje tim strukturu pleti?Je s tím spokojená.

Nejlepší odpověď
Pájo

Považuji to trochu za krok zpátky, protože existuje řada čistících přípravků určených přímo na pleť s obsahem alkoholu (přímo k tomuto použití testovaných).

Pokud si Alpu – Francovku ředí vodou, může jí pomáhat na mastnou pleť. Alkohol odmašťuje a vysušuje. Francovka obsahuje 60% (obj.) denaturovaného alkoholu, v neředěné formě může tedy pokožku vysušovat příliš. Mýdlo pak asi používá hydratační a při správné frekvenci a správné aplikaci to může fungovat.

Další odpovědi
Terryle

Mně zrovna dělá alpa dobře – přímo na obličej. Buď ředěná 1:1 s vodou, nebo 1:1 se silným šalvějovým čajem. Žádná pleťovka se mi tak nikdy neosvědčila. A zrovna mýdlem si obličej taky někdy meju, když mám pocit, že se mi zrovna hodně mastí. Ale já mám hroší kůži – můžu na sebe napatlat téměř cokoli…
Pokud je spokojená, tak to myslím není problém. Myslím, že pleť by si sakra dobře řekla, že se jí to nelíbí…

barnajka

Nevím, nejsem dermatolog ani kosmetička, ale když zapojím obyčejný selský rozum, tak mám pocit, že důležitější než teorie je praxe. Pokud kamarádce to mýdlo s alpou vyhovují, asi to bude dobře. Pro ni. Každý člověk je ale jiný a i jeho pleť je jiná – a s jinými nároky na péči. Co kamarádce vyhovuje maximálně, tobě může způsobit spoustu problémů.
Záleží taky, jak dlouho kamarádka tuhle kúru používá – jestli se to už dá počítat na roky a pořád jí to prospívá, asi je v tom opravdu něco, co její pleť potřebuje. Kdyby si tím ubližovala, na pleti už by to dávno muselo být znát.
Každý si prostě musíme najít to „svoje“, co nám dokonale sedne – buď zajít za kosmetičkou a nechat si udělat odborný rozbor pleti, a nebo zkoušet hledat sám, metodou pokus-omyl. Pokud ale o sobě víš, že tvá pleť má sklony citlivě reagovat, na tu alpu radši zapomeň rovnou a i s tím mýdlem bych experimentovala opatrně.
Já třeba mýdlo nesnesu ani na rukách – kůže mě začne strašně svědit až pálit, zčervená, cítím strašný pnutí, někdy se objeví i lehká vyrážka. A ještě půl dne mám tu pokožku strašlivě vysušenou a šupinatou. Neumím si představit, že bych si mýdlem šudlila nedejbože obličej! Brrr, fuj… Na běžný čištění používám kupovanou pleťovou vodu, v létě si obličej přetírám čerstvou okurkovou šťávou – je to paráda, a navíc ještě osvěžující :) No a na promaštění a hydrataci pleti jsem se naučila používat olivový olej. Zní to možná zvláštně, ale účinky jsou opravdu znát – a za krátkou dobu. Je pořeba koupit olej extra panenský, lisovaný za studena – ten je nejkvalitnější. Trochu si odlít někam do hrnečku, malinko nechat prohřát a pak zlehka vetřít všude tam, kde potřebuješ hydratovat. Co tak občas slyším nebo čtu, tak téhle olivové péči propadla spousta žen. Občas ale narazím i na komentář, že někomu olivový olej ucpává póry… Tak tady zase vidíš, že je to opravdu individuální a že se asi nedá jednoznačně říct, že něco je špatný a něco zase dobrý. Špatný je zkrátka jen to, co ti škodí..a dobrý naopak to, co ti prospívá ;)

Kajolka

No, tohle bych asi taky teda nevolila. Já teda používám kvalitní kosmetiku a chodím na pravidelná ošetření. Pleť to fakt ocení :)

GabulkaA

Tak to ne! Tahle kombinace je pro peť šílená! Tahle kombinace strašně pleť vysušuje!!! Péče o pleť vypadá jinak.

Vercule

Ahoj, jak ty se staráš o pleť? Co podle tebe nesmí být v té péči opomenuto?

Kajolka

Já používám kvalitní kosmetiku, ale právě uvažuju, že si zajdu na nějaké odborné ošetření pleti, profesionální.