Tříska

Jak moc je těžké naučit se hrát na housle?

Neumím noty a nikdy jsem na nic nehrál. Jak dlouho by mi trvalo naučit se hrát na housle?

Nejlepší odpověď
annas

Abyste mohl navštěvovat „hudební školu“, musíte umět noty.
Našla jsem diskuzní stránku, kde si začátečníci sdělují poznatky ze hry na housle. Mnozí hrají jako samouci.
Znám mladou ženu, která se věnuje hře na housle vice než 20 let. Navštěvovala několik cyklů tehdejší lidové školy umění, vystudovala na VŠ obor hudební výchova, potom sama vyučovala hru na housle. Je nadaná, byla i pilná, takže nyní hraje první housle v jednom symfonickém orchestru. Jejich dirigentem je Čech, který vyučuje na videňské konzervatoři. http://hudebni­forum.cz/ostat­ni-nastroje/ucit-se-na-housle-sam-t25269.html

Další odpovědi
beer

Záleží na talentu, píli a vůli. Ti, co to někam dotáhli začínali většinou už jako děti, pak studovali a dřeli denně.
Také jde o to, jak kvalitně a co se chceš naučit hrát. Základy tipuji přibližně 2–3 roky, více zjistíš u učitelů výuky hry na housle:
http://www.hu­debka.cz/vyuka-housle/

led

Vyludzovať zvuky sa dokáže naučiť každý. Ale hrať, dobre hrať, vynikajúco hrať, sa už sa každý nedokáže naučiť. 1.stupeň hrať – ešte áno, pomocou driny a trpezlivosťou spolubývajúcich. Stačí 1–3 roky podľa trpezlivosti a sluchu
K 2.stupňu, dobre hrať – treba viac, treba aj počuť a mať talent. Tu už by som hovorila o „spojení huslí a rúk“ čo trvá už viac rokov, záleží individuálne od množstva hrania a schopností hráča
A 3.stupeň vynikajúco hrať – spočítanie všetkého predchádzajúceho a to vynásobené koeficientom Božieho daru hudby – takýchto hudobníkov je len niečo cez pár na svete, v každom hudobnom období sa nájdu…

SeptikB

Aby to stálo za to, odhaduju asi 4–5 let při průměrném cvičení. Na hraní na hudební nástroj je nejhorší to, že člověk to po nějaké době vzdá, pokud není nucen navštěvovat hudební školu, nebo nemá hodně velkou motivaci (chce si zahrát konkrétní těžkou písničku) a nechce na sobě neustále pracovat. Bez konkrétní motivace to dokázat nejde.

Jakub Tlapal

Těžké to je, ale není to nic nemožného. Já se taky učím hrát na housle sám. Základ mám, umím noty, protože jsem jako malý chodil do hudebky na kytaru a hraní na housle je podobný 🙂 . Větší problém než samotné hraní mi dělá to, že si musím po každém hraní vzpomenout namazat smyčec kalafunou .

Krista123

Ahoj, já se za rok a 5 měsíců dostala do tohoto bodu hraní: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dIVXmTDTePQ

PS: Pracuji na webu zaměřeného na začínající houslisty, nadšence a samouky. Řeším tam takové ty obvyklé věci jako hra v 1. poloze, jak si vybrat housle, držení houslí atd., tak se kdyžtak mrkněte :)
http://kristy­nakosarkova.mo­zello.cz/