lilalola69

Dá se hrát na klavír bez not?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě , stejně jako na každý jiný hudební nástroj. Nelze však předpokládat, že se z tebe stane klavírní virtuos.

Další odpovědi
gecco

Rozhodně lépe, než bez prstů…
😉
Ale nevím, co tou otázkou myslíš…

Frogman

Samozřejmě, že dá. Když tě hudba baví a máš hudební sluch, tak není problém. :)

Vždy, když se mi strašně moc líbí nějaká písnička, tak si tu písničku pustím, abych měl počáteční tón pro pravou ruku. Pak si zkusím celou písničku jen pravou rukou a potom přidám podle sluchu akordy pro levou ruku. A pak už jen cvičit, cvičit a cvičit. Časem se to může třeba trochu „přikořenit“.
Nic na tom fakt není, ale chce to cvik. :)

Lamalam

Ano dá, stejně jako na všechny ostatní nástroje.

anonym

Nikdo z Beatles také z neznal noty a neměl hudební vzdělání a kam to až dotáhli

ivzez

Nejenže dá, je to dokonce ideální.
Naučíš-li se skladbu zpaměti, soustředíš se lépe na přednes/provedení.

lexx

klávesový syntezátor hraje (skoro) sám i ten levný z Lidlu…