Avatar uživatele
Natyssekkk

Jakou písničku začít hrát na kytaru, pokud jsem začátečník?

Jsem úplný začátečník ve hře na kytaru, pár akordů už znám. Poradíte mi prosím nějakou jednoduchou písničku, kterou bych se mohla učit hrát? :)

Zajímavá 0 před 3008 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Někdo hraje dvacet let a pořád hraje jako začátečník, někdo umí za dva dny zahrát 50 skladeb. Například píseň Ach není tu není je na C a G7, Dajána je na C, Ami, F a G. Skladbu můžeš vybrnkávat a pak vlastně nemusíš znát akordy, ale vědět, kterou strunu na kterém pražci stisknout. Pokud znáš Ami a G, můžeš si zahrát známou píseň od Uriaah Heep – Lady in Black. Kdyže tě baví folk, country – najdi si Nedvěda, Wabi Daněk a jiné. Když rock, beat – zkus Beatles, Olympic. Navíc dneska můžeš na youtube slyšet danou skladbu i v provedení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

a jaké akordy znáš?

na supermusic si najdi co si chceš zahrát. jsou tam akordy, taby a texty snad všech písniček a všech kapel, zpěváků. k tomu videa z youtube. na youtube je toho mraky. zadáš do vyhledávání název písničky + guitar cover

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Moje první byla Dajána, druhá Náhrobní kámen a třetí Já budu chodit po špičkách. Ty zvládne i úplný začátečník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Pec nám spadla, Skákal pes přes oves, Halí belí koně v zelí, Na břehu Blanice, čs. lidový folklor je bohatý…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

ideální je hrát takovou, která má málo akordů (tj. 3 – 4) a pak také záleží, o jaké akordy se jedná. Nejsnadnější je Emi, poměrně dobře hratelné jsou pak E, C, A, Ami, D, G, možná ještě něco, pro začátečníka jsou nevhodné barré hmaty – typicky F. Osobně bych doporučil Dylanovu Knocking on heavens door. Střídá se tam trojice D, A, Emi a D, A, G

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek