3l

Akordy u hry na klavír??

Ahoj, hraji na klávesy a chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl při hře akordů na klavír. Vím že to hraje nějak rozloženě,ale nevím přesně jak. Trénuji na některých lehkých písničkách, ale s většinou si stále nevím rady…:-)
Doplňuji:
Děkuji,, to chápu, spíš mám problém s tím jak ty akordy zahrát aby to dobře znělo rytmicky…

Nejlepší odpověď
chudst

Eh? Ja hraji na klavir, poridil jsem si i klavesy a hraji to na nich uplne stejne, jako na klavire. Kdyz si hraji pisnicku, hraji vetsinou rozlozene akordy: tedy napriklad „D akord“ – hraju nejdrive D, potom pustim D, hraji FIS, pustim FIS a hraji A. (Samozrejme to na sebe navazuje.) Mate-li zahrat po „D-akordu“ „A7 akord“, plynule na nej prejdete. (Hrajete A, prenesete malicek o oktavu niz a hrajete akord A7.) Chce to trosku praxe, ale neni to nic sloziteho, pokud umite hrat na klavesy. Vetsi problem bych videl se zabarvenim: na klaviru sakra zalezi, na rozdil od klaves, jak klavesu zahrajete (bud muzete hrat forte, piano, pianissimo, apod.) – na klavesach takoveho zabarveni jako na klaviru nedocilite.
Doplňuji:
Aby to znelo dobre rytmicky? Musite to u kazde pisnicky vyzkouset – hrajte stejne dlouhe tony, vetsinou hraji bud ctvrtove nebo osminove (podle rychlosti a veselosti pisnicky).

Další odpovědi
Rufus

Hrála jsem devět let pod Liduškou na klavír, po sňatku jsem se ho musela vzdát kvůli místu a tak jako / skutečně / slabou náhradou jsem zakoupila klávesy. Zabarvení klavíru přes všechny vymoženosti ani náhodou, akordy pochopiteně a všechno se hraje stejně, jak udal výše odpovídající. Ale nejvíc mě chyběl sedmi-oktávový rozsah. Před pěti lety jsem si koupila postarší piano a zase si lebedím, no co dodat, kdo zná rozdíl.

chudst

Jeste mensi dodatek: uvedomil jsem si, ze kdyz hraji akordy (napr. tedy D akord), hraji: D-A-FIS-A-. Coz je dulezite! Kdyz jsem zkousel hrat obycejne D-FIS-A porad dokola, vazne to nezni u pisnicek dobre, ja si to uvedomil az nyni.

Mail vam poslat nemuzu, ‚nedovolujete byt kontaktovana‘, tak to alespon pisi sem do diskuze.