Akordy u hry na klavír??

Ahoj, hraji na klávesy a chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl při hře akordů na klavír. Vím že to hraje nějak rozloženě,ale nevím přesně jak. Trénuji na některých lehkých písničkách, ale s většinou si stále nevím rady...:-)
Doplňuji:
Děkuji,, to chápu, spíš mám problém s tím jak ty akordy zahrát aby to dobře znělo rytmicky...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Eh? Ja hraji na klavir, poridil jsem si i klavesy a hraji to na nich uplne stejne, jako na klavire. Kdyz si hraji pisnicku, hraji vetsinou rozlozene akordy: tedy napriklad "D akord" - hraju nejdrive D, potom pustim D, hraji FIS, pustim FIS a hraji A. (Samozrejme to na sebe navazuje.) Mate-li zahrat po "D-akordu" "A7 akord", plynule na nej prejdete. (Hrajete A, prenesete malicek o oktavu niz a hrajete akord A7.) Chce to trosku praxe, ale neni to nic sloziteho, pokud umite hrat na klavesy. Vetsi problem bych videl se zabarvenim: na klaviru sakra zalezi, na rozdil od klaves, jak klavesu zahrajete (bud muzete hrat forte, piano, pianissimo, apod.) - na klavesach takoveho zabarveni jako na klaviru nedocilite.
Doplňuji:
Aby to znelo dobre rytmicky? Musite to u kazde pisnicky vyzkouset - hrajte stejne dlouhe tony, vetsinou hraji bud ctvrtove nebo osminove (podle rychlosti a veselosti pisnicky).

Další odpovědi:

Pokročilý

Hrála jsem devět let pod Liduškou na klavír, po sňatku jsem se ho musela vzdát kvůli místu a tak jako / skutečně / slabou náhradou jsem zakoupila klávesy. Zabarvení klavíru přes všechny vymoženosti ani náhodou, akordy pochopiteně a všechno se hraje stejně, jak udal výše odpovídající. Ale nejvíc mě chyběl sedmi-oktávový rozsah. Před pěti lety jsem si koupila postarší piano a zase si lebedím, no co dodat, kdo zná rozdíl.

Diskuze k otázce

Zlatý

chudst

Jeste mensi dodatek: uvedomil jsem si, ze kdyz hraji akordy (napr. tedy D akord), hraji: D-A-FIS-A-. Coz je dulezite! Kdyz jsem zkousel hrat obycejne D-FIS-A porad dokola, vazne to nezni u pisnicek dobre, ja si to uvedomil az nyni.

Mail vam poslat nemuzu, 'nedovolujete byt kontaktovana', tak to alespon pisi sem do diskuze.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.