Drake

Co si mám myslet o přátelství, když můj kamarád si semnou nemá co říct?

Co si mám myslet o přátelství, když můj kamarád si semnou nemá co říct? Mám jednoho kamaráda jménem Lukáš (15let), kterýho považuju za nejlepšího kamaráda kdy jsem vůbec měl a taky ho považuju spíš jako svého staršího bratra. Když jsme spolu, tak se spolu chvilku bavíme a když se setkáme s ostatními kamarády z party, tak už je mezi námi ticho. Vůbec se mi s ničím nesvěřuje, s prací pomoct nechce když se nabídnu, a někdy mám pocit, že nejeví zájem vůbec o mě jako kamaráda. Jeho sestra Eliška (18let) mi povídala, že to má v povaze, že je takový tichý, s ničím se nesvěřuje, problémy by nejradši neřešil a je uzavřený. To sice je možný, ale jak si pak mám vysvětlit třeba toto – minulý víkend jsme byla jako parta na chatě, a po celý ten víkend semnou Lukáš neprohodil ani jedno slůvko a bavil se jenom s ostatními. Mě naprosto ignoroval. Vím, že to co tu píšu, se zdá na mě jakožto 15letého kluka neobvyklý, ale nevím co mám si o tom myslet. Já ho mám jako kamaráda i jako bráchu velice rád, hodně mi na něm záleží a beru ho jako bráchu. Když jsme se o těch vztazích mezi námi bavili, tak miLuky taky řekl, že mu na mě taky hodně záleží a bere mě taky jako bráchu… ale nedává mi to najevo a někdy si začínám myslet, že to byli jenom slova a abych tuhle věc neřešil s tím, že mě tím uklidní a taky, že semnou kamarádí jenom proto, že semnou kamarádí jeho sestra. Prosím vás, co mám dělat, co si o tom mám myslet? Má takové přátelství smysl?

Nejlepší odpověď
panenka

Já si myslím že tě tvůj kamarád má taky rád ale chce se bavit i s jinými kamarády proto se jinak chová když je s tebou sám a jinak když je s druhými kamarády .Taky mám kamarádku která je povahově stejná jako tvůj kamarád vídám se s ní jednou týdně a dokážem si spolu vykládat i do večera.Proto bych ti poradila aby jsi si zkusil taky najít kamarády chodit s nimi ven ,bavit se a uvidíš že to bude dobrý. Nebýt zkrátka uplý na tom jednom kamarádovy.

Další odpovědi
verka

Těžko se dá takto posoudit váš vztah. Hlavně nevím, co ty od něho očekáváš ? Jestliže jste byli všichni pohromadě a on na tebe nemluvil, znamená to, že jsi ho ani jednou neoslovil nebo oslovil a on neodpovídal? Jestliže ti jednou řekl, že tě považuje za bráchu, tak si s ním promluv. Zeptej se, co se stalo? Na můj vkus to bereš strašně vážně a slučuješ přátelství s kamarádstvím. Každé se trochu liší, to poznáš časem.

anonym

Jsou takové povahy,moc jich není,ale jsou.
Možná právě proto,že cítí to,co cítí,mu brání v komunikaci.
Ale HLAVNĚ !! Myslíš,že kdyby o tebe nestál,scházel by se s tebou? Logicky – těžko,nemyslíš?

Michal

Neznámý Drake,tvé trápení s kamarádem je pochopitelné a je mi jasné ,že se soužíš ,možná až k slzám.Vydrž to, a čas ukáže jakého máš kamaráda.Třeba si je tak jistý,nebo mu nedochází,že ho máš tolik rád.O smyslu tvého přátelství si musíš rozhodnout sám.Věř tomu,že čas ukáže.Hodně klidu ti přeje Michal.

Zdroj: život učí a to nekompromisně

anonym

Prosím tě to neřeš. Řekl ti že jsi kamarád? Tak to platí. Když se na chatě s tebou nebavil, ignoroval tě, znamená to že neví jak se s tebou bavit? Já nevím. Je to důsledek dnešní jakési společnosti která dovoluje nebo řídí člověka aby se bavil tak nějak o ničem. Skrývání a ukazování síly. Takže je běžné vtipkovat, zařazování se do kolektivu který je k ničemu, člen musí na vše reagovat, musí ukazovat svoji jakousi sílu která je taky na prd. Mít bráchu a mít na něj spolehnutí a ukazovat takový vztah před takovou partou nebo jakousi poskládanou společností se nenosí. Nenosí se to kvůli vizáži. To značí, že kamarádství a vztah k člověku je sice dobré ale ví že to je projev slabošství. Že je milion lidí kteří jsou kamarády jen tak aby se neřeklo ale skrývá se opravdová povaha. S tím množstvím lidí by se dalo zatopit v kotli a stejně je to ztráta času. Takový je vzor společnosti. Myslel jsem že okleštěná společnost zaměřená na zisk byla uznávaná za dob totality. Kde se mohlo říkat hele támhletoho znám, ten ti pomůže, támhleta kámoška je blbá atd. Prostě hnus. Kolik lidí znáš, kteří o tobě neřeknou to co slyší od druhých? Kdo z nich může o sobě říct hele tohle je můj brácha? To stejně nikoho nezajímá, navíc to může být zdroj slovní zábavy – hele na toho si dám bacha on už kámoše má, hele oni jsou teplí, co tam řešíte za pi.....y. Hele smysl to má, kdyby ne, tak jsme mravenci kteří lezou, něco dělají něco sežerou a pak chcípnou ale my jsme vyšší bytosti. Máme se rádi, nemusíme dělat nic, prostě tvoji lidi na světě jsou. -Bavil se jenom s ostatními- a o čem se prosímtě bavili? Má tě tam jako kamaráda nebo jako bráchu ale s tebou se o hovnech bavit nemusí. Tak to ber, není to žádný vůl. Je to opravdovej káma a myslím si že o tomhle nemusíš pochybovat ani se ho ptát ne? Lidi znám. Spousta lidí kamarády má, spousta lidí se jimi chlubí, spousta lidí je nemá, další je mít nemohou, další jsou tupani skoro paraziti. Další lidi má poloviční kámoše nebo podrazáky. Je toho strašně moc. Máš kámoša? Máš.
http://www.ge­ekologie.com/2009/04­/23/robot%20fri­end.jpg