Avatar uživatele
KlárkaT

Jak to mám vysvětlit?

Zajímám se hodně o myslivost a moc mě to baví, ale moje kamarádky si myslí, že myslivost je hnusná činnost, při které se zvěř jenom zabíjí. Ale to tak není, lov je jenom jednou složkou myslivosti, ale kamarádky to pořád nechápou. Prosím poraďte jak jim to mám vysvětlit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 4170 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Je nutné, aby to pochopily?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

kdo se o to nezajímá, tak to těžko pochopí
Doplňuji:
nechápou ,jak je krásné vyjít do přírody a pozorovat při tom zvířata a vůbec tu pohodu v lese

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Kdo nechce nenechá si vysvětlit nic, takže buď to pochopí a je to ok nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panxnotdead

Myslivec krmí zvěř, stará se o ni a udržuje počet jednotlivé zvěři, aby se nepřemnožila, protože to by nebylo dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

I ten odstřel má v myslivosti svá pravidla a svůj řád. Střílí se především kusy, které nejsou vhodné pro chov a zvěř která je přemnožená a nebo je potřeba redukovat , Má to širiké vazby na celou faunu a flóru našeho ekosystému.
Nyskávost je hodně práce, sblížení se s přírodou a to střílení je vlastně jen malá třešnička na dortu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Od té doby, co žiji na venkově, vím že každý ze vsi musí být buď ve spolku u myslivců nebo hasičů, nejlépe u obého. Já osobně mám k myslivosti osobitý vztah. Mám ráda přírodu jako celek a vnímám její zákonitosti a rovnováhu. Člověk začal rozdělovat zvířata na užitečná a „škodnou“ (rozuměj: na jedlá a nejedlá) a tím začal přírodě škodit. Ekosystém, jak se tomu dnes říká, byl soustavně narušován. Drancování lesů nesmyslnou těžbou, vysazováním nepůvodních druhů dřevin, rostlin a zvířat, pronásledování škodné až na hranici vyhynutí (dravci) a nesmyslná ochrana jiných druhů, která naopak vedla k přemnožení atd. atd. Za bývalého režimu povolení na kulovnici byla výsadou členů KSČ a různých pohlavárů, kteří rozhodně nepatřili mezi ty, kteří v zimě chodili zasypávat krmelce. Sama mám sokolnické zkoušky, jsem členkou mysl.svazu ale nikdy nebudu žádat o zbroják a lovit jakoukoliv zbraní vyrobenou člověkem. Připadá mi zrůdné nasypat návnadu, sedět na kazatelně a čekat až zvěř vyjde a potom jí moderní zbraní zabít. To je poprava. Lovit s dravcem je opravdový zážitek a jedná se spravedlivý souboj. Naučí to člověka trpělivosti a pokoře. O dravce se musíš celoročně starat, vycvičit ho a „za odměnu“ několik týdnů na podzim je možnost jít na lov. Dravce nepřinutíš k ničemu, k čemu nebyl od přírody stvořen. Každý útok dravce natolik vysílí, že musí i několik dní odpočívat. Zdaleka ne každý útok je úspěšný, z dravce často lítá peří na všechny strany. Doma potom ptáky „lepíme“ aby mohl brzy lovit, no není to jednoduché. Nejlepší na tom je, že pokud pták uletí, snadno se začlení zpět do přírody. To je můj přístup k myslivosti a lovectví. Chodila jsem na klasické naháňky, norovat, na hony do bažantnice atd. a hlavně na brigády. Netrvrdím, že všichni, ale převážná většina myslivců tvrdí , že „co má zahnutý zobák, musí se sundat“, každý pes a kočka v revíru se musí střelit, jejich výcvik psů parforsním způsobem stále převažuje atd. Ano, v zimě se starají o zvířátka, ale jen o některá. Co se děje v lese, kde jsou sami beze svědků, to je otázka! Nedaleko se před časem začal objevovat rys. Zmizel. Mezi nimi-myslivci, se ví kdo ho „zmizel“… A takových případů je bohužel víc. Chápu tvoje kamarádky, že nechápou. Až ti nějaký magor v zeleném zastřelí jokšírka téměř na návsi, nebo ti postřelí někoho z blízkých, protože si bude myslet , že střílí na divočáka, těžko budeš hledat argumenty PRO myslivost. Paradoxně je myslivost od slova myslet.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, Damiana Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Promiň, ale já se jim nedivím. Myslivce upřímně nenávidím. Asi to bude tím, že jsem v životě potkala jen ožralé, sprosté a primitivní zabijáky, doslova nadržené na to skolit všechno, co se pohne. Péčí o zvířata nebo jistým jemnocitem k přírodě ve stylu hajného Robátka neoplýval nikdo. Horynu připomínat moc nebudu, jeho „kamarádství“ s malým chlapečkem na samotě v lese je „podivné“ až až…
Zkrátka – je to o tom, jak se prezentují celkově, jak je většina lidí „zná“. Je to můj názor a moje špatná zkušenost.

Btw – kdyby všichni byli takového ražení jako Bohemica, nahlížela bych na ně jistě mnohem lépe. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
KlárkaT

Děkuju všem, ale hlavně Drapovi a panxnotdeadovi :)

před 4170 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek