Nechci být jak sestra, co mám dělat?

Asi před 3 lety jsem si uvědomila, že nikdy nechci být jako moje sestra, (je jí ted 19 a mě bude za 4 měsíce 15). Moje sestra nikdy neměla žádnýho kluka, a před 14 dny si na sociální stránku jménem facebook dala status že je zadaná, ale to není pravda, vymyslela si to, nevím proč, říká, že to udělala ze zvědavosti kolikati lidem se to bude líbit a kolik lidí dá lajk nebo koment, že na ní všichni kašlo, a když si tam dá status že je zadaná, že se o ní najednou budou všichni zajímat. Poté připravila stůl (doma) kde dala flašku vína, dvě sklinky, svíčku a jahody, a tu fotku dala na facebook a napsala k ní: ,,Den strávený s emiláčkem". ALe samozdřejmně si to vymyslela, viděla jsem jí jak to připravuje, a fotí a pak zase uklízí, a vím jistě že žádného kluka nemá, a navíc ona nepije alkohol takže......
Poté si přidala ještě pár statusů, jako je třeba: ,,S láskou sledujeme babovřesky 2" nebo tak něco.....
Poté tam přidala 2 fotky, který jsem jí sama pomohla vyfotit, udělala jsem s ní z fukou srdíčko, a já dělala jakože jejího kluka, jakokdyby, že ta moje ruka je ruka toho jejího kluka… (doufám že to chápete).
Pak dále je moje sestra nervozní, protivná, histerická, a nesnesitelná -.- možná si budete yslet že přeháním ale to není pravda, mám jí plný zuby -.- nesnáším jí, jak se chová, jak všechny poučuje a tak -.- Vůbec se nechová jako moje sestra -.- (bydlí s námi v domě, nemá svůj dům ještě, a myslím že tu skejsne ještě hodně dlouho, ale to je jiná věc…)
Před měsícem jsme rozbila můj 3 foták, moc mě to mrzelo, sestra byla při tom, když sem ho rozbila, asi 10 krát jsem ju prosila aby to mamce neřekla, že to vyřeším, že by to mohla dát do brna na opravu na reklamaci, protože je to ještě v záruce, a že by se to mamka nemusela ani dozvědět, a nebo bych to mamce řekla potom, až by to bylo opraveno nebo až bych sebrala odvahu, sestra mě řekla že jí to neřekne, a věděla jak mě na tom záleží aby jí to neřekla a tak, a za ár dní až sem se se sesztrou hádala, tak to mamce řekla -.- mamka mě dost vynadala a tak, ale jde o to, že mě prostě sestra zradila, (jako vždy) a sklamala, to s tím fotákem byla pro mě poslední kapka, od té doby se s ní nebavím a jako sestra u mě skončila, už jsou to 3 týdny, a nelituju toho, ani jí ti nevadí, když vidím jak se ke mě chová a tak… Když tak zapřemýšlím, tak si nedokážu vybavit ani jendu situaci kdy by mě sestra pomohla, poradila, podržela, ani s ejí nemuzu svěřit, párkrát sem se jí svěřila (asi 3 krát) a lituju toho, už s ejí nikdy nesvěřím, ani nic. Ona se do všech furt naváží, nebo nevím jak to popsat, ale furt mě nebo bratrovi (kterýmu je 9 let) dělá ,,naschvály" nebo nevím jak to říct, prostě třeba furt: ,,Michale uklid si ty hadry z té židle (bratr se jmenuje michal) a mě to stejný, nebo ted před hodinou přišel bratr z venku dom a sestra hned na mamku, že si chodí o 7 dom a tak a že ted se mu bude chystat večeře a tak… jakože proti němu to myslela, jakože prostě si má chodit dom dřív a tak… a na mě furt at si neoc uklidím, nebo udělát to a to a prostě mě i bratrovi poroučí. (já se snažím si po sobe vše uklízet aby mi nemohla naizovat a tak, ale ona si vždy najde chyby -.-
Minulej rok se mě hrabala v batohu, aby mi našla žákovskou knížku a mohla na mě žalovat mamce špatný známky který sem dostala a mamka o nich neví, prostě není to sestra jakou bych si přála :(
S mamkou mě pomlouvá furt, a mě to vadí, několikrát sem jim to řííkala at když mají se mnou problém mi to řeknou narovinu a nepomlouvají mě za zády jak nějaký školačky -.- Ale oni to dělaj furt a mě to mrzí protože je kolikrát slyším :( A sestra s mamkou sou prostě . jak to říct..... vetší ,,kamarádky" než já a mamka:/ Mamka sestře říká vše, co má za problémy a tak, třeba ted sme nedávno měli finanční problémy a sestře to řekla, a já to taky chtěla vědět protože mě to zajímá když má rodina nejakej problém, a vidím že jsou neštastní tak chci vedet proč a mamka mě ještě vynadala že se ptám, řekla, že ju furt tak deprimuju, že jí to tímto furt připomínám aže sem malá a že bych to řekla někomu a tak -.- ale mě nepřijde že sem malá, když mi bude 15, sesttře když bylo 15 tak mamka jí vše taky říkala -.- a prostě mě přijde že má mamka sestru radši, a sestra mamku ovlivnuje :( Prostě sestra proti mě neco má a tak mamcce řekne neco na mě, třeba jí řekne at vynesu smetí že celej den nic nedelám a mamka na mě hned at to udělám.
mě nejde o to, že musím neco udelat v domácniosti, ale o to, že mamka sestru poslouchá na slovo, povídají si soolu, a tak a pomlouvají ostatní lidi na facebooku a tak, a na mě kašle :( Kašle v tom smyslu, že si se mnou nepovídá a nic… když byli tyto prázdniny a sestra jezdila do tesca na brigády, vždy sem se těšíla, až nebude doma a bude na brigádě, protože si se mnou mamka víc povídala a tak :/ Sestra nemá ani žádný kamarádky, jen jí nekdo občas napíše když neco potřebuje, jinač na ní všichni kašlou. Taky mě štve, když já chci jet s kamarádkou třeba do olympie, tak mě mamka nechce pustit a tak, protože je zvyklá od sestry že ona nikam nejezdila, nechodila ven ani nic…
s mamkou se durt hádám :( a sestra se do toho vždy zapoví a vždy je proti mně.
A já NECHCI být jako moje sestra!!! Mám uplnej odpor k té myšlence že bych byla jako ona až mi bude taky 19, uplně se mě to hnusí, ale bojím se toho, protože všichni decka říkají že sem sestře hodne podobná a tak, a dneska sem na bratra vyjela (už nevím kvůli čemu) a potom sem si uvědomila že sme byla jako sestra -.-
Prosím, co mám dělat? přála bych si mít normální sestru která by mě podržela, pomohla a nepomlouvala mě s mamkou, a chtěla bych aby mě mamka měla víc ráda, a nechci být jako sestra.
Já neříkám že mě mamka nemá ráda, myslím že má, ale prostě tu sestru víc :/
(jsme 4 děcka,2 holky a 2 kluci) Taky by bylo dobrý kdybysme měli každej svůj pokoj ale to nejde :/ (v 1 pokoji sme 3 děcka, a ten nejmenší kterému jsou 3 spí ještě s rodiči v ložnici)
Ale to není k tématu......
Doufám, že si to nekdo přečte a poradí mi :(
Děkuju všem za každou radu…

Odpovědi
marci1

Jediná rada : víš, co nechceš. Buď tedy sama sebou a nedělej to, co se Ti na sestře nelíbí. 🙂

kollma

Babovřesky jsou děsný, na to by se skutečnej kluk nedíval.

Nevíteto?

Nějak nechápu to, že když se s ní od minulého měsíce nebavíš (situace s foťákem) tak si jí před 14 dny pomáhala připravit ten podvod s tím klukem.

Co se týče tvé mámy a toho, že ti nic neříká (problémy), tak některé tvé otázky tady zní trochu labilně, možná proto to tvoje máma řekne radši starší setře, protože je přesvědčena, že to líp unese a nechce, aby si brečela atd.
Možná by sis se svojí mámou mohla promluvit o tom jak si byla šťastna, když byla sestra pryč, protože jinak se věnuje jen jí. Možná to tak máma dělá, protože je jí sestry líto. (píšeš, že nemá žádný kamarády a tak)

Tvoje sestra se zdá jako dost zakomplexovanej a nešťastnej člověk :,–(

ivzez

Hano, tomu, co zde opakovaně o své rodině píšeš, se říká pomlouvání.
A jestli je tvoje sestra opravdu taková, jak popisuješ, začni tím, že se
budeš chovat lépe: jednat přímo, nikomu za zády, nebudeš pomlouvat
ani žalovat, začni místo stížností v internetu situaci řešit „dospěle“.

Tak se odlišíš od své sestry a současně přesvědčíš
maminku, že nejsi malá, a že ti může důvěřovat …

  • ––––

Uvědomuješ si, že jsi tu opakovaně udělala
přesně to, z čeho má obavy tvoje maminka?