Antidatovaná pracovní smlouva

Dobrý den, dne 1.9.2010 jsem u nového zaměstnavatele podepsala pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Po určitých neshodách asi tak po půl roce jsem však pod hrozbou výpovědi byla donucena podepsat novou antidatovanou smlouvu na dobu určitou, avšak se stejným datem k 1.9.2010. Mám tak dvě úplně stejné pracovní smlouvy, jedna je na dobu určitou a druhá na dobu neurčitou. Která platí? Vyhrožování ze strany zaměstnavatele se mi asi nepodaří prokázat, je to slovo proti slovu. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Má moudrá babička by řekla: Jó pozdě bycha honit, děvenko!"
Ale k věci, pokud jste byla v práci už půl roku, nemohl použít zkušební lhútu a ostatní výpovědní důvody, vyjma hrubého porušení pracovní kázně nejsou tak jednoduché, předchází jim průkazné písemné upozornění a výpovědní lhůta.
Okolnosti podpisu nové smlouvy právo formuluje jako podpis v tísni a za zvláště nevýhodných podmínek, kdy to protistrana využije ve svůj prospěch.
Pracovní spor je nákladný a zdlouhavý.Zatím u nás bohužel neplatí omezení opakované prac. smlouvy na dobu určitou jako v NSR.
Nenapsala jste jakého druhu byly neshody a na jak dlouho máte novou smlouvu a zda vám ji slíbili prodloužit (podle zakázek apod.).
Jinak pokud den po uplynutí smlouvy na dobu určitou budete v práci a dostanete normálně pracovní úkoly, stává se dle judikatury smlouva tím dnem na dobu neurčitou.
V opačném případě bych možná vyrukoval s původní smlouvou a vyzval zaměstnavatele, aby
nechal soudně rozhodnout o platnosti smluv.
Pokuste si vybavit případného svědka či okolnosti svědčící pro vás při tom 2. podpisu. Původní smlouvu si okopírujte a event. naskenujte. Smlouva může být jen jedna a jakékoliv další změny se řeší dodatky.

Další odpovědi
standa

Platné jsou obě dvě…, ale to je stejně úplně jedno, protože s tímto zaměstnavatelem nemůžete mít ´rovný´ smluvní vztah. Při nejbližší příležitosti vám předvede obdobný kousek jako s tou antidatovanou smlouvou.

Podle mého názoru Vy nejste ten typ, že byste se soudila do morku kosti…

Doporučuji, abyste výpověď podala Vy a během výpovědní doby si nalezla nové zaměstnání, věřím, že během 2 měsíců intenzivního hledání naleznete solidního zaměstnavatele.

Přeji hodně štěstí !

Děda Louda

Patrně hovoříš o smlouvě antedatované.
Milý anonyme, vždycky uváděj datum podpisu.