arygnoc

Pracovní smlouva

Je možné, aby zaměstnavatel v pracovní smlouvě deklaroval, že příplatky za přesčas, noční směny, soboty, neděle a svátky nevyplácí?
Je nebo není to porušení zákonníka práce?

Nejlepší odpověď
hanulka11

jasně že porušuje, ale řekne jestli se ti to nelíbí za dveřmi stojí 10 dalších

Další odpovědi
hanny 2

Tady je možné všechno,zákoník práce zaměstnavatelé běžně porušují a je jim to jedno.Lidi jsou rádi,že mají aspoň nějakou práci – „když se ti to nelíbí,tak jdi“.Není žalobce,není soudce.Musíte si stěžovat na příslušných místech/odbory/?/,prac­.úřad,právníci apod./,čím víc lidí,tím lépe.

tom004

Porušuje.

Zdroj: http://zakonik-prace.cz/5zakonik-prace.html

Michal Kole

Zákon je nadřazen pracovní smlouvě

Fidel

Klidně to podepište, protože stejně je to porušení zákona a když vám to odmítne proplatit, s klidem na něj podejte žalobu a nechejte mu provést kontrolu ze sociálky a finančáku…

Salvaje

Porušuje. A myslím, že i když podepíšete, tak je takováto smouva napadnutelná. Ale chce to odvahu a trpělivost. Znala jsem paní, která se s bývalým zaměstnavatelem soudila několik let, než konečně vyhrála…
Další možnost je pohrozit mu „negativní reklamou“ a médii (pokud je to větší a známější firma nebo takovou zastupuje). Někdy to bývá účinější, než právníci.