maza75

Pracovní smlouva na dobu určitou

Lze v pracovní smlouvě na dobu určitou (třeba pouze na 2–3 měsíce) sjednat zkušební dobu? Např. 1 týden – měsíc?
Doplňuji:
Jen bych se chtěla ještě zeptat…takže po dobu trvání PN se prodlužuje i zkušební doba?

Nejlepší odpověď
standa

ANO,

když se na tom obě strany DOHODNOU a jsou dodržena potřebná ustanovení ZP (§ 35), tak proč ne ? 🙂
Doplňuji:
ano, zkušební doba se prodlužuje, ale nejdéle do konce doby určité, a to i v případě, že by nemoc pokračovala…

Smím se zeptat co máte za lubem ? 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h2.aspx

Další odpovědi
Drap

lze, nesmí být však smlova v rozporu se zákoníkem práce

Michálek1245

Pakliže není smlouva v rozporu se zákoníkem práce a obě dvě strany se na tom dohodnout, tak to samozřejmě udělat lze. :) Na druhou stranu proč by to měl zaměstnavatel i zaměstnanec dělat? Pro zaměstnance tam je maximálně jistota toho, že z toho nebude neoprávněný vyhazov ale na druhou stranu se ho pak může zaměstnavatel zbavit už po týdnu.

maza75

Odpověď pro Standu:
Jedná se o dva různé pracovníky.
Využila jsem této bezvadné poradny ke konzultaci:) Více hlav…:) Jsem zde nováčekm, takže nevím, jakým jiným způsobem Vám odpovědět.

standa

aha, tak jo 🙂

Odpověděla jste správně, tato komunikace patří sem do diskuze.