mojitek

Prac. smlouva na dobu určitou – co se stane pokud budu pracovat i po uplynutí smlouvy, přejde na dobu neurčitou?

Ahoj všem,chtěl jsem se zeptat na tohle: pokud mám v zaměstnání smlouvu na dobu určitou (1rok) např. do 17. listopadu a vedení na to např. zapomene a tudíž mám napsaný směny i po tom 17. listopadu,čili budu chodit dál do práce,budou mě úkolovat atd..Otázka zní : Mám díky jejich skleróze automaticky prodlouženou smlouvu nebo jak je to řešeno právnicky??? Díky předem za odpověď.
Doplňuji:
ježiš,no že mě to nenapadlo,vždyt je to jasny jak facka.Ďiky moc za odpovědi všem :)

Nejlepší odpověď
gecco

Ano, v takovém případě smlouva automaticky přechází na ´dobu neurčitou´.
Doplňuji:
Ad Doplnění:
😉

Další odpovědi
anonym

Měla by být automaticky daná na dobu neurčitou.

carpediem

🙂 no, to už budeš mít na dobu neurčitou:-)))
Pokud by si tam pracovat nechtěl, tak po skončení poměru nesmíš nastoupit, ale pokud odpracuješ jen jeden jediný den po skončení smlouvy, je automaticky na dobu neurčitou:-)

ivzez

Pracovní smlouva se změní v pracovní smlouvu na dobu neurčitou.

Jenom si dejte pozor, jakmile si to zaměstnavatel uvědomí, bude
s Vámi pravděpodobně chtít „zpětně“ další smlouvu na dobu určitou.
Na takový návrh nejste povinen přistoupit.

Rozhodně nepodepisujte nic, co by Vám zaměstnavatel
nedal předem k prostudování, a vo byste nezkonzultoval
s právníkem – specialistou na pracovní právo.
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy.

mojitek

ivzez: nee nic nebudu samozřejmě podepisovat bez prostudování.ěkuju za odpověď