N

Nové zaměstnání ve výpovědní lhůtě

Dobrý den,je možné uzavřít nový pracovní poměr u jiného zaměstnavatele v době 2měsíční výpovědní lhůty?(výpověď pro nadbytečnost)

Nejlepší odpověď
chudst

Pokud vim, nezakazuje-li vam to puvodni smlouva, muzete pracovat treba u X firem. (Samozrejmosti je, ze musite odvadet dane z obou zamestnani a oboje zamestnani musite zvladat.)

Další odpovědi
anonym

Výpovědní lhůta neznamená, že nemusíte chodit na pracoviště. A ve stejné pracovní době lze jen těžko být na obou místech zároveň. (Možná hypoteticky souběžně denní i noční směny, ovšem pak chybí čas na spánek a odpočinek).
Lze to řešit dododatkem k výpovědi dohodou k určitému dřívějšímu termínu, aniž byste se vzdala odstupného při nadbytečnosti. Jenže tady záleží na ochotě stávajícího zaměstnavatele. V podstatě by vám mohl vyplatit plat za výpovědní lhůtu najednou a k tomu původní odstupné.
Když nás koupila rakouská firma Vatech, tak nám to takto nabídli, takže kdo na to přistoupil, obdržel de facto 5 platů najednou a mohl jít jinam.