Zlatý

pracovni smlouva

Dobry den(zrejme Stando ;-)
Muj novy potencionalni zamestnavatel mi predlozil navrh prac smlouvy na dobu neurcitou s dodatkem o smluvnim platu....

"Čl.IV
Mzdové podmínky jsou stanoveny v dohodě o smluvním platu v souladu s příslušnými právními předpisy.Dohoda o smluvním platu je nedílnou součástí této smlouvy a lze ji měnit a doplňovat pouze s písemným souhlasem obou smluvních stran.
Pracovní podmínky, zejména rozvrh směn a pracovní doba jsou stanoveny rozhodnutím zaměstnavatele".
"2. Délka a rozvrh pracovní doby: 5 dní v týdnu - 40 hod,není stanoven pevně,dle dispozic"
Potom je uvedeno v dodatku :
"Dohodu o smluvním platu
(příloha.č.2 k pracovní smlouvě ze dne 15.3.2010)

Čl.I
1. Za vykonanou práci: barman náleží zaměstnanci dle pracovní smlouvy ze dne 15.3.2010 měsíční fixní plat:
...000,- Kč (slovy...korunčeských)nebudu to zde Stando uvadet.

"2. Při dosažení cílových měsíčních tržeb restaurace obdrží zaměstnanec dle výše uvedené smlouvy 10% ze zisku ve čtvrtletích zpětně."

Chtel jsem se zeptat,proc to neni vse na 1 smlouve,proc "dohoda o smluvnim platu"? Nemelo by byt uvedeno take -jake ty "cilove mesicni trzby maji byt aby byly ty odmeny?
Co si o te smlouve myslite? Prosim laicky,pro lamu :o) Diky moc

Doplňuji:
Dekuji za odpoved,Stando. Jeste jsem se chtel zeptat: znamy mi rikal,ze jestlize je ta dohoda o platu(fixni plat atd) napsan ne primo ve smlouve,ale jako "dodatek ke smlouve"-muze si to prakticky zamestnavatel jednostranne menit jak chce -cili bez meho souhlasu.Jde mi o to,abych mel urcitou jistotu...
Diky moc a omlouvam se za dlouhy dotaz ;-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1. DOHODA O MZDĚ MIMO PRACOVNÍ SMLOUVU
- podle ustanovení § 37/1.f) může být údaj o mzdě uveden odděleně od pracovní smlouvy

2. PODMÍNKY VYPLACENÍ POHYBL.SLOŽKY MZDY
- určitě je stávající formulace nepřesná
- jednak je nutné, abyste znal předem "plán" nebo-li "cílovou měsíční tržbu"
- a také je velmi důležité, aby byl jednoznačně popsán ukazatel "zisk", ze kterého mají být vypláceny prémie
- a navíc vazba vaší prémie na ukazatel ZISK je do jisté míry nespravedlivá, protože není ve vaší kompetenci hlídat "náklady"
- doporučoval bych, abyste byl zainteresován určitým procentem z tržeb

3. ROZVH SMĚN
- z uvedeného vyplývá, že máte stanovenu "nerovnoměrnou pracovní dobu"
- v takovém případě je zaměstnavatel povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit Vás s ním nejpozději 2 týdny předem, pokud se nedohodnete na jiné lhůtě oznamování týdenní rozvrhu (§ 84/1)
- délka směny nesmí přesáhnout 12 hodin (§ 83/2)

ZÁVĚR:
- dohodněte si ty podmínky pro výplatu pohybl.složky
- co se týká NErovnoměrného rozvrhu pracovní doby, tak to bych nějak striktně nehrotil..., uvidíte sám po pár týdnech, zda se to dá akceptovat a nebo zda budete volit ukončení ve zkušební době

Doplňuji:
K otázce případné jednostranné změny mzdových podmínek lze uvést toto:
- zaměstnavatel nemá povinnost uvádět mzd.podmínky do smlouvy
- na druhou stranu každá DOHODA (např. o mzdových podmínkách) by měla obsahovat oboustranně vyvážené výpovědní podmínky a nebo by měla být takováto ´dohoda´ uzavřena na dobu určitou, např. na rok
- takže, jak si to na začátku vyjednáte, takové to budete mít... :-)

Zdroj: http://business.center.cz/BUSI NESS/PRAVO/ZAKONY/zakonik-prac e/cast4h2.aspx

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

standa

- na otázku se podívám odpoledne
- ale už teď bych měl jedno doporučení, a to neuvádějte moje jméno do ´nadpisu´ otázek..., nemusí to působit dobře na ostatní potencionální odpovídače
- díky za pochopení

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.