rady74

Pracovní smlouva

Má zaměstnavatel právo napsat do pracovní smlouvy,že plat/8tis./ je za měsíční práci+ práci přes čas,práci v noci ve svátek a ostatní příplatky/zvý­hodnění za práci v SO+NE/?Zdá se mi to jako diskriminace,popř. díru v zákoně.

Nejlepší odpověď
kenyrts

takto by měla vypadat pracovní smlouva,viz link:

Zdroj: http://www.vy­plata.cz/zames­tnanec/pracov­nismlouva.php

Další odpovědi
roxy52

Podle zákoníku práce je zaměstnavatel povinen zaplatit při odpracování celého měsíce 8 000kč)+příplatek za práci v SO a NE-10% průměrného výdělku(§ 118 ZÁKONIKU PRÁCE )+ příplatek za práci v noci také 10% průměrného výdělku (§ 116 ZP) + přípl.za práci přesčas-25% prům.výdělku(§ 114 ZP ).

standa

Jednoznačně na toto právo nemá !

Máte zákonný NÁROK na:

  1. alespoň minimální mzdu (8.000 Kč)
  2. příplatky za odpracovanou dobu ve vyjmenovaných případech (SO-NE, svátek, noc, přesčas)

Pokud s tím nesouhlasíte, pracovní smlouvu neuzavírejte.

Pokud byste měl čas a chuť, tak byste mohl svému potencionálnimu zaměstnavateli ´zatopit´ tím, že se obrátíte na nejbližší oblastní inspektorát práce s podnětem ke kontrole.