jirka F

Zvýší skutečně takové hypnózy jako v odkazu níže inteligenci nebo změní barvu očí?

Jak tak bloudím po internetu všímám si tam takových hypnóz které prý podle autora dokáží zvýšit inteligenci, změnit barvu očí, přeměnit člověka v génia a kdo ví co ještě. Podle mě je to možná nesmysl, ale co si o tom myslíte vy?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=nQ0fwCGYH­tI

Nejlepší odpověď
Kepler

Taky si myslím, že je to nesmysl. Hypnózu lze využít terapeuticky v mnoha případech, pomohou léčit různé psychosomatické problémy, ale ne vždy. Lidé mají pro hypnózu různou vnímavost.

Další odpovědi
Drap

Podle mne ne, je to nesmysl.

ivzez

Na YouTube se nepodívám kvůli limitu FUP.

Obecně:
Léčebná hypnóza může v lecčem pomoci,
ale na inteligenci ani na barvu očí vliv nemá.

Hypnóza by mohla dočasně změnit vnímání.
Tzn., že by někdo mohl jednu barvu vnímat
jako jinou. Barvu samotnou ale nezmění.

Poznámka:
Hypnóze hodně uškodily různé knihy, filmy apod., které napsali
(natočili) autoři, kteří o hypnóze vědí málo nebo nic.

Řada lidí, kterým by hypnóza mohla pomoci,
se jí bojí kvůli „případnému zneužití“.
Kdo o hypnóze něco ví, ví, že to co zmíněné filmy
nebo knihy „předvádějí“, není možné.