dnb

Zvláštní kruhy na Google earth v Egyptě, co mají značit?

Při prohlížení různých míst Egypta, jsem narazil na velmi zajímavou zvláštnost, na vcelku dost velmi velkém území se tam totiž vyskytují velmi výrazné a geometricky přesné kruhy, které mají i 1 km v průměru. Co tyhle kruhy jsou vlastně zač? Jsou to snad nějaká kruhová pole? Nikde na googlu se mi to nepodařilo vyhledat, má tedy zde někdo nějakou uspokojující odpověď? Nebo co si o tom myslíte?
Jen dodám, že jsou ty kruhy na daleko rozsáhlejším území než je zobrazeno na níže přiloženém snímku.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Zavlažovaná pole. Je to obvyklé hlavně v USA.
Další info viz odkaz.

Zdroj: https://sveto­beznik.info/kru­hova-pole-satelitni-mapy/

Další odpovědi
zjentek

Jsou ty kruhy v obilí? Přibliž to!