Anikitos

Zvládl by se člověk za celý život naučit víc jak 100 jazyků?

Některé jazyky je velmi těžké se naučit, ale některé jsou zase jednoduché. Ale když se člověk vážně snaží a učí se nějaký jazyk každý den (třeba i jede do země, kde se tím jazykem mluví, aby se ho o to rychleji naučil), tak za pár měsíců dokáže plynule mluvit novým jazykem…

Tak třeba kdyby se nějaký člověk začal učit jazyky ve svých 20-ti letech a zemřel třeba v 80, a téměř celý svůj život by zasvětil učení jazyků, bylo by v jeho schopnostech naučit se kolem 100 jazyků?? :DD

Nejlepší odpověď
Kepler

Vyjímečně nadaní lidé to dokázali. Francisco Valdomiro Lorenz, narozen 1872, zemřel 1944, mluvil 189 jazyky.
Největší polyglot současnosti je Libanonec Ziad Fazah (žijící v Brazílii) narozen 10. června 1954, který rozumí, čte a mluví více než 40 jazyky, mezi jinými také česky. Většinu z nich se naučil do svých 20 let.
http://placam­.bloger.cz/Za­hady/Nejvetsi-polygloti