Avatar uživatele
anonym

Ztotožňujete se s tímto citátem?!

: „Lidé se mají dělit na dobré a zlé. Rasa, původ, vyznání, vzdělání, majetek – nemají žádného významu. Jenom to, kdo je jakým člověkem…“
Doplňuji:
.. a víte, kdo je autorem zmiňovaného citátu ?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, arygnoc, Drap, Sarrow, gagaga před 3800 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Ne, poněvadž i ‚dobrý‘ člověk může být ‚dobrým‘ jen ve své (třeba náboženské) komunitě, jinde se klidně může díky tomu zcela vymykat zvyklostem, přesvědčení, názorům ap.
Dívám se na z širšího pohledu, také nevím, co přesně je myšleno tím ‚dobrý člověk‘ 😉
Doplňuji:
Nejprve oprava: ..dívám se na to z širšího..
K vysvětlení: co je komu platný ‚dobrý‘ člověk, který sice pomůže bližnímu v nouzi, ale klidně jej později ukamenuje třeba kvůli náboženskému prohřešku?
Taková je totiž dnešní doba ☹

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Je to pekný citát, ale…
Áno, veľmi záleží na tom, kto je akým človekom, no človek nie je robot, ani anjel, ani čert. Jednoznačne rozdeliť človeka na dobrých a zlých je skresľujúce. Aká je definícia dobrého človeka a definícia zlého človeka? Čo je medzi tým? Ak by sa našiel čisto dobrý človek a čisto zlý človek, čo s tým zvyškom? V každom z nás je niečo z anjela a niečo z čerta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano,. plně se ztotožňuji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Souhlasím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Já ten citát sice neznám, ale souhlasím s ním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Ne.
Vše je relativní a na vše lze nahlížet z více rovin. Nevím, kdo je autorem citátu, ale nejspíš to bude někdo velice odvážný, já bych se takhle generalizovat neodvážil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neztotožňuji. Snad jenom Bůh by mohl soudit, kdo je dobrý a kdo zlý. A ten by to neudělal, není totiž člověkem.
Každý člověk v sobě má stinnou i světlou stránku. Záleží jenom na něm a na okolnostech jeho života, která stránka se má šanci více projevit.

Odpovím jiným citátem: „Kdo jsi bez viny, hoď po ní kamenem“. A tady se o autorovi a situaci, o niž šlo, přemýšlet určitě dlouho nemusí.
Jenom člověk je tvor natolik namyšlený a zároveň hloupý, že si myslí, že má právo o jiných vynášet své soudy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
comedian

Podle mě člověk osvobozený od rasy, původu, vyznání, vzdělání a majetku může dojít k ryzí (dobrosti nebo špatnosti) podstatě svého nitra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

to by chtělo definovat co znamená dobrý a zlý člověk, každý na to má totiž jiný názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katka16

co znamená dobrý člověk?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Neztotožňuji, já si naopak myslím, že to, jaké je člověk rasy, vyznání, vzdělání, jaký má majetek… do určité míry ovlivňuje, jestli je dobrý nebo zlý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek