Avatar uživatele
Pokročilý

Zrušili by jste Velikonoce?

Tak mě napadlo, kdybyste mohli, zrušili by jste Velikonoce? Já určitě ano.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

ne,taky proč,je to jeden z největších,nejvýznamnějších svátků,tak proč rušit....je spousta jiných zbytečných svátků,mám na mysli,ty převzaté s ameriky a bůhví od kud

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Proč pořád něco rušit. Když mi to nevyhovuje
tak se chovám tak jako by to nebylo.
Přeci Vás již nikdo nenutí jít do prvomájového průvodu. Je řada lidí pro které jsou Velikonoce velkým svátkem.


Avatar uživatele
Zlatý

I když jsou Velikonoce největší křesťanský svátek, přežily i v předchozím systému. Není krásné, že se jaro už rozvinulo naplno? Proto mluvíme o svátcích jara, slaví se totiž po prvním jarním úplňku. Mnozí lidé chtějí do tohoto období vykročit jako nový člověk, začínají s jarní očistou těla, křesťané i duše. Když nechcete Velikonoce slavit, nemusíte. Ale není příjemné prodloužit si aspoň o jeden den víkend?


Avatar uživatele
Zlatý

Velikonoce bych nerušila, mám je ráda a každý rok se na ně těším. Ale tradice upadají, lidé raději nejsou doma, neotvírají koledníkům a není se co divit, už to není co bývalo. Kluci už nechodí po holkách z tradice, ale soupeří, kdo uloví více vajec a čokolád. Ti starší v tom vidí jen možnost se opít....škoda, že vše upadá.


Avatar uživatele

Tak mě napadlo - co tě to napadlo?A proč? Výprask?


Avatar uživatele
Zlatý

Ne! Proč? Jeden z nejhezčích svátků v roce. Jestli na Tebe někdo chodí s bužírkou, tak ho zkrátka nepouštěj dál.


Avatar uživatele
Zlatý

Rozhodně NE! Každý rok máme tak bohatou oslavu, že vzdát se Velikonoc by pro mne znamenalo něco jako vzdát se někoho nebo něčeho co miluji. Opravdu bych Velikonoce nerušila neboť to jsou velice krásné a příjemné svátky. Prostě něco jako Vánoce. Představte si, že by se zrušily Vánoce. Dovedete si tohle představit? Pro Vás jsou možná Velikonoce považovány jako den volna navíc, ale pro někoho to jsou svátky tak významné, jako třeba ty zmiňované Vánoce. Dnes u nás pršelo, ale i tak jsem si je do sytosti užila. ;o)


Avatar uživatele
Pokročilý

Proč byste to udělala? Myslím, že by se ozvala řada křesťanů v ČR a nejen tady. Takové Německo nebo Španělsko by se např. pobouřilo ihned. Byla by z toho ostuda pro celý svět, může se stát, že by EU mohla Česko vyhodit z unie hlasováním. Vím, že např. ČR je plná ateistů jako vy, ale proč by vám vadil jeden den volna navíc a 3 dny prázdnin pro děti? Jsem rád, že takoví lidé jako vy nesedí v politických řadách.


Avatar uživatele
Zlatý

velikonoce ako jeden z najstarších sviatkov - vítanie jari /prevzatý kresťanstvom/ NERUŠIŤ. Lepšie je zrušiť nové-prevzaté-cudzie sviatky napr.Haloween a pod.


Avatar uživatele
Zlatý

Nerušila bych je jsou to svátky stejně jako ostatní a velikonoce mám ráda.


Avatar uživatele
Bronzový

Já se zezptám,zrušila byste svoje nohy?stejně je nepotřebujete,máte auta a ruzná hejblátka.Ale asi by vám přece něco scházelo.


Avatar uživatele
Zlatý

Eloška bude zřejmě buď:
a) lobista v parlamentu za zrušení svátků
b) přímo jedna z poslankyň PSPČR.
Jinak to nevidím. Tam totiž taky co je dobré ruší a co je k prdu schvalují.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já bych zrušil i Vánoce. Velikonoce mi ,až tak nevadí, pokud se jim říká svátky jara .Ponechal bych maximálně Nový rok. Ostatní svátky nejsou k ničemu. Jedná se jen o další volno pro zahrádkáře a chataře. Křesťanů jsou jenom asi tři procenta z celkového počtu obyvatel. Proč bychom se museli podle nich řídit. Ať si vezmou dovolenou a oslavují si co je jim libo.


Avatar uživatele
Stříbrný

Velikonoce bych nerušil. Proč? Ten svátek má velice pěkný význam - alespoň pro mne osobně. Ale to je celkem nepodstatné.

Pokud se Vám osobně Velikonoce nějak příčí, tak je přece slavit nemusíte - nežijeme v totalitě, kdy se diktovalo, co se slavit smí, co musí a co nesmí.

Pro Gorouše: Velikonoce nejsou jen křesťanský svátek. Základ Velikonoc je daleko starší. Židé v téhle době slaví Pesach a křesťanské Velikonoce na něj v podstatě navazují. Navíc pohanské národy v Evropě v tuto dobu skutečně vítali jaro (od nich pocházejí všechna ta malovaná vajíčka, pomlázky a zajíčci).


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne.To není jen mrskání a polévání,ale i symbolika-náboženská.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Takové to rušení všeho co bylo za minulého režimu zneužito nebo vytvořeno jenom proto že to bylo za komunistů, bez zvážení jestli to je pro společnost dobré nebo ne se také pěkným dílem podepsalo na našem hospodářství. Týká se to školství , zdravotnictví, kultury, hromadné dopravy a td.

Mezinárodní ( opravdu mezinárodní ) svátky
MDŽ a 1. máje byly minulým režimem zprofanovány a zneužity, ale oba svátky mají daleko hlubší význam. Nakonec zeptejte se v květinářství jak opět zčíná na MDŽ vzrůstat prodej květin. Stačilo jenom očistit od marastu .

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.