SonsyMite

Zpětné zrcátko

Jak může fungovat „překlapnutí“ úhlu na zpětném zrcátku v autě?
Jedno malé „klapnutí“, a takový rozdíl v osvícení?

Nejlepší odpověď
venkovan

Úhel dopadu světel auta ze zadu se nerovná úhlu dopadu do očí řidiče jako když má zrcátko nastavené na denní dobu.

Další odpovědi
anonym

Nevím jak u ostatních aut,ale když jsem měl škodovku 105 a některý z řidičů mě zezadu oslňoval,překlapl jsem zrcátko,tak ve skle nebylo oslnění tak znát,což se nedalo říci o zrdcadle.

albert

Vlastní zrcátko je za krycím sklem v rovině s tímto sklem. K zabránění oslnění se páčkou zrcátko sklopí z této roviny a vidíte odraz pouze v krycím skle – není pochopitelně tak intenzivní jako v samotném zrcadle.

led

Ad venkovan
„Úhel dopadu světel auta ze zadu se nerovná úhlu dopadu do očí řidiče jako když má zrcátko nastavené na denní dobu“

Trochu ma zarazila vaša formulácia
veď je úplne jedno kedy, ale nie je jedno ako svietia reflektory. Uhol odrazu je vždy rovnaký, rozdiel je ale v pomere jasu reflektoru k jasu okolia. Ten sa mení podľa okolitého osvetlenia.
laicky, vy si prestavujete spätné zrkadlo podľa denného obdobia? Ináč cez deň, ináč večer?