Rule

Jaký je váš názor na novuvyužitelnost odpadních materiálů a podobné věci?

Není tomu tomu tak dlouho, co jsem procházel internet a narazil na jeden starší článek z internetových stránek idnes.cz
Pojednává o muži, který za pomoci 100 tisíc PET lahví vytvořil „plovoucí ostrov“. Vš,e co potřeboval bylo plus minus 100 tisíc PET lahví, překližky a bambus a konstrukce „ostrova“ byla vytvořena.
Zde je odkaz na článek, pokud by někdo měl případný zájem si jej sám přečíst.
http://bydleni­.idnes.cz/muz-milujici-svobodu-postavil-plujici-ostrov-stacilo-mu-100-tisic-pet-lahvi-1uk-/dum_osobnosti­.aspx?c=A101018­_171432_dum_o­sobnosti_web
Na ostarově jsou jak stromky, květiny, dům tak i „vodopád“ poháněný solární energií a pěstuje si tam i zeleninu a chová drůběž. Ostrov je nadále vybaven i motorem, takže v případě náhlého nebezpečí, nebo při hrozbě hurikánů apod. se „ostrov“ může přemístit na bezpečné místo.
„Ostrov“ jde nadále dále zvětšovat jelikož pet lahve jdou najít takřka všude a použité materiály jsou i poměrně levné.
Jelikož naše planeta není nafukovací a zastavěná plocha určitě někdy bude neúnosná, toto je podle mě velmi zajímavý způsob jak využít pro pobyt i samotné oceány, nebo moře za využití odpadních materiálů a poměrně levných nákladů, které mohou přilákat více lidí.

Jaký názor máte na tuto tématiku vy?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Naprostý nesmysl, který nemá žádné smysluplné využití.

Další odpovědi
Kepler

Naprostý nesmysl, který nemá žádné smysluplné využití.

Určitě je to zajímavý nápad, který leccos popularizuje, ale praktické využití to asi mít nebude. Na to jsou PET flašky příliš křehkým a zranitelným materiálem. Na takovém ostrůvku bych se bál i hlasitě nadávat.

Emefej

Naprostý nesmysl, který nemá žádné smysluplné využití.

Lgee

Zajímavý způsob, který má v budoucnu své msíto.

Lamalam

Naprostý nesmysl, který nemá žádné smysluplné využití.

Rule

Tu znovuvyužitelnost odpadních materiálů, jsem myslel i jen tak obecně. Klidně i na obyčejné zemi. Nemusím nutně brát v potaz právě „plovoucí ostrov“.

Kepler

V tom případě by měla smysl recyklace materiálu pro výrobu nových flašek, nebo využití polyethylente­reftalátu pro jiné účely.