Znate ten pocit ? Kdyz nas neco stipne , tak se " podrbeme " a uz to tak nesvedi . Jakpak to ? 🙂 -iv-

Doplňuji:
WWW ! Na me , prosim , cesky. Chodila jsem do zvlastny skoli. ☹

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem odpověď odborníka.
Svědění začíná přímo v kůži, jejíž buňky vylučují látku zvanou histamin. Některé neurony odpovědí na podráždění histaminem a přenesou zprávu o něm do míchy. Odtud putuje vzruch do části mozku zvané thalamus a nakonec do šedé kůry mozkové, kde teprve vzniká výsledné vnímání svědění. Nervová soustava pak zareaguje a snaží se poškrábáním zmírnit toto svědění.
Časopis 21. století

Další odpovědi
www

Podle mne je to podrbání pro receptory citu silnějším vjemem než svědění, takže svědění tolik necítíme.. ;)

Valky

Nevím, mě to pak svědí ještě víc… Ale to je možná podmíněné tím, že jsem na jakékoliv štípnutí alergická a čím víc to škrábu, tím větší mám otok a tím víc je naplněn hnisem, takže to raději nepraktikuji…
Doplňuji:
Otázka je to dobrá a tak jsem se teď ptala partnera, a říkal, že ho to pak taky svědí víc, tedy.. Ne ve chvíli, kdy se škrábe, ale po tom, co se „doškrábe“… Takže podle toho dává odpověď WWW smysl :)) Asi to tak bude..

beer

Www to vysvětlil naprosto přesně, Kerberus navíc popsala jak svědění vzniká a já ti teda zkusím říct jednodušeji, proč to škrábání pomůže ) Jednoduše proto, že to škrábání cítíš víc, než svědění! To svědění se díky tomu pocitově jakoby „zmenší“, případně „zmizí“ a cítíš jen to škrábání. To máš to samý, když tě otravuje a bolí zub – zkus se třísknout kladivem do palce a v ten moment lítáš s palcem po baráku, naříkáš aúúúú, jovájs a o zubu ani nevíš.. )))
Sorry www ))

anonym

Kerberus – :-o !!
A s tim mozkem , myslite , ze to plati i u me ?? 🙂 -iv-

Kerberus

Iv, určitě.