Rokio

Znáte RPG hru Fallout 3? Které znáte tipy a triky na hraní této postapokalyptic­ké hry?

Fallout 3 hraji od začátku září. Mamka ji našla na Facebooku a objednala ji, protože jsem si ji moc přál. Jakmile dorazila, poslal jsem mamce peníze na její účet.

V této PC hře se mi celkem daří. Docela rychle jsem získal dům v Megatuně a po několika dnech hraní jsem také našel slušnou zbraň v podobě samopalu. Už na 6. úrovni jsem dokázal porazit supermutanta s rotačákem, i když ne na první pokus. Zabil jsem ve hře už více než 80 lidí a skoro 150 monster. V domě mám v úložných prostorách spoustu věcí, zahrnující zbraně a munice, brnění, jídlo, pití a léky a všelijakou veteš. V psacím stolu mám více než 2.000 zátek.

Hraji za co největšího klaďase. Žádného dobrého člověka jsem nezabil, nic jsem neukradl a nedopustil jsem se ani jiných činů, za které v té hře hrozí snížení karmy a negativní reakce od dobrých NPC postav.

Můžete mi prosím říct, jak hrát tuto hru ještě lépe? Co byste mi poradili?

poznámka: A netrávím hraním této hry celé hodiny každý den v týdnu. Hraji v průměru hodinu denně.

Nejlepší odpověď
Reezo

Fallout 3 není špatný, ale nedává člověku zas tolik možností jak tomu je například v oblíbeném Fallout 3: New Vegas

Já osobně jsem nikdy necítil potřebu skladovat věci ve Fallout 3, vždy mi stačil úložný prostor v postavě.
Každopádně Karma nemá zas takový vliv. Na základě karmi tě budou lovit bandité nebo lovci odměn. Navíc mi dost vadilo to, že po každém rychlém cestování mě čekal boj a to mě dost otravovalo.

Každopádně Fallout 4 je asi nejzajímavější co se týká stavění základny atd… Příběh zas ale stojí za nic…

Další odpovědi
aliendrone

Falloutí série je mojí srdeční záležitostí (především 1 a 2), takže se pokusím podívat na to objektivněji, než obvykle. Jestli to půjde. ;)

Trojka byla pro mne DOST zklamáním – jak příběh, tak především „Bethesdizace“ herního systému v souvislosti s přechodem na 3D. Když jsem trojku hrál, POŘÁD se mi vybavoval Oblivion (proč asi?) a právě tohle přizpůsobování tuhosti soupeřů levelu postavy JE NANIC, parádně pokazilo to napětí z bojů, kdy fakt nevíš DÁM TO NEBO NE? I já jsem hned zkraje (vyzbrojen jen pistolkou a trubkovou puškou) za obchoďákem „Superduper“ potkal 2 supermutanty a zkraje jsem myslel, že bude LOAD. A nebyl, vykostil jsem je asi během 30s, max 1min. To by se v předchozích dílech nestalo, s tak malým levelem bys byl prostě razdva na kaši!

Souboje se tedy staly celkem NUDNOU záležitostí (povětšinou s prstem v nose) a příběh to moc nevytrhl. Kdybych to porovnal s 1 a 2 (a Tacticsem), kde souboje vyžadovaly trochu přemýšlet a postupovat takticky (někdy) a příběh byl mnohem zajímavější, tak trojka je spíš jen procházka, takové objevování/průzkum nových lokací zpertřenou občasnou akcí. Což chvilku vydrží, ale pak to začne nudit a nebýt levelingu, tak nevím. I když se Bethesda snažila, tak prostě z toho „smrděl Oblivion“. Samozřejmě jsem to nakonec Bethesdě prominul a jen semo tamo fňukal po „starých dobrých předchozích dílech“.

Díky výše popsanému nemá smysl hledat nějaké triky, prostě hra je už i tak jednoduchá, že být ještě jednodušší, tak to hraničí se zábavou pro imbecily. Podle mne tedy. Víš jak, dnešní hry JSOU navrhovány pro imbecily a mozek v nich použiješ zřídka. Prostě mainstreamoví průměrní uživatelé jsou klíčoví a nemůžeš po nich chtít, aby MYSLELI. To by byl pak obchodní propadák, i kdyby to byla jinak reálně excelentní hra. :(

Tudíž ti stačí „dobře střílet a především vhodně levelovat. Prvotní tvorba postavy a její leveling je jediné, co můžeš významněji pokazit (dočasně) a tím si ztížit hru. Já na Fallouty volím postavy s maximálním "perception“ a „agility“ s talenty na střelné zbraně (později přihazuji na energetické), „strenght“ a „endurance“ nejsou až tak zásadní – prostě klasika „sejmu všechno z dálky, žádné cavyky“. Spolu se „sneak“ a střelbou do hlavy/očí tím hladce vyřešíš veškeré „problémy“. Nějaké obchodování, řeč apod. budíž, ale pokud chceš prachy/věci, tak si je prostě vystřílej z nepřátel. Navíc získáš matroš na opravy. S těžkými zbraněmi se nenamáhej (leda bys šel přes ně úmyslně, ale kdo se s tím má tahat). Výborně se mi z kraje osvědčila „Lincolnova opakovačka“ (než pořídíš sniperku), ale zde záleží jak hraješ/ kdy se k ní dostaneš, v pozdější fázi hry už nic moc. Obecně při souboji ustupuj a střílej jednotlivými ranami (šetři municí) do gemby (pokud na to máš vlastnosti), AKčko je po dlouhou dobu vynikající zbraň (a je do ní dostatek střeliva).

Takže vlastně nějaké bezva tipy jako třeba ve dvojce, kde bylo kuevsky vyčůrané hned na začátku běžet do Navarra (pokud se vědělo kde je) a tam sebrat „Energozbroj Enklávy“ (pochopitelně přes mnoho LOADů, kvůli hlídkám Enklávy) nemám. Nejsou prostě potřeba.

Objektivně asi nejlepší je na Falloutu 3 hudba (a to pouze main theme https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Hl5xbFXrFU4 , ta se prostě DOKONALE hodí do postapokalyptického světa Falloutu), jinak je to vlastně celkem průměrná hra, která neurazí, ale žádné dvaceti-třicetihodinové nostop herní orgie (jako u jedničky a dvojky) asi nevyvolá. Popravdě, to už asi dnes žádná hra. Jenže co naplat, je to prostě FALLOUT, takže i tak je BOŽÍ, no! ;) :D :D

BTW – to máš ze Steamu? Já mám origo placku, ale už ji nerozchodím (chce to 32b Visty nebo XPčka) :( :(