BEAES

Znáte někdo nějakou přírodní barvu na vajíčka?

Nejlepší odpověď
iwetax

My odjakživa používáme šlupky od cibule. Skladujem je už 2měsíce před velikonocema. Je to taková červená cibule.

Další odpovědi
Sini-Minis

Rozhodně slupky z cibule a poté vyleštit sádlem a vajíčka nemají chybu – žádné fleky jako od umělýchbarev na vajíčka. Mají pak krásně hnědo-měděný odstín, některé tmavší jiná jsou světlejší, takže v ošatce vypadají krásně. Když jsme byli malí, ještě jsme na ně lepili různé dekorativní obtisky, teď se mi líbí víc bez toho. Nebo jen s decentním vzorem – před vařením ve vodě s cibulovými slupkami jsem jednotlivá vajíčka dala do kousků nastříhaných silonek (zničené nevyhazuju, ale pár jich nechávám právě pro Velikonoční účely). Předtím na vajíčko přidělám (přitisknu) nějaký lísteček – jetel n. dekorativní kapradinku apod. (co se mi venku zalíbí), ta silonka mi to podrží v době vaření (nití zafixuju). Po vaření a „vabalení“ vajíček je díky rostlinkám na vajíčku zajímavý dekor. Pod lístečkama nebo trávou prostě slupky z cibulí vajíčko neobarví.

Michal

Slupky z cibule,různé trávy aj.Vajíčka můžete i polepit a vhodné motivy potěší.

Málče

Buď slupky z cibule a pokud máte bílá vajíčka, tak je zkuste uvařit společně s mrkvičkou. Budou pěkně žlutá.

Miky&Miky

Zkuste tohle: oloupejte 2–3 cibule..slupky dejte varit i s vajicky..u­vidite jaka krasna vajicka budou:)))