Otazník123

Znáte nějaký dobrý dokument o tom, jak funguje mozek?

Nějaký dobrý dokument který by jednoduše a přehledně vysvětloval dosavadní znalosti o tom jak funguje mozek? Aby byl hlavně informativní a ne jako některé vědecky populární dokumenty kde vám ukáží spoustu úžasných animací ale nic moc se vlastně nedozvíte.

Nejlepší odpověď
Edison

Je toho spousta. Zkus kanály, jako National Geographic, Discovery a podobný. Jsou o tom celý seriály, s animacemi, popisy, testy a podobně. Mimochodem ty testy si pak divák může dělat rovnou u televize a tak.

Další odpovědi
Kepler

Třeba se ti bude líbit tenhle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=vaGLMIGU3vo

mosoj

Stačí se poohlédnout doma.
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/104412946­53-hyde-park-civilizace/217411058­090325/

cochee

Zde trošku alternativní výklad o lidském mozku, zaměřený spíše na rozdíly mezi mozkem mužským a ženským:

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=SUm­CRrKYwBQ&versi­on=3&hl=cs_CZ

Edison

Samozřejmě, že ženský a mužský mozek jsou rozdílné. Je to dáno vývojem, fyziologicky… jak tělo, tak mozek muže a ženy má přeci docela jiný účel. Funguje jinak, ale nelze z našeho pohledu říct, co je lepší a co horší… \ony se prostě DOPLŇUJÍ. A to je dobře. Každý je specializovaný na něco jiného. Je to snad špatně? Není. Ač jsem těžký ateista, musím říct, že tohle Bůh zařídil celkem velmi dobře. Oba jsou extrémě výkonní, oba ve své oblasti funkce. Kdo je technik, jistě tohle velmi dobře chápe. Dva oddělené systémy, každý specializovaný na určitý cíl fungují dohromady lépe, než jeden univerzální systém, obsluhující sice hůř, ale více cílů. A vidíme to všude ve společnosti… Proč asi vznikají týmy lidí na kdejakou činnost? Princip je v podstatě stejný… Špiškový výkon v úzké oblasti s mírným přesahem do šířky je lepší, než jeden jedinec obsluhující všechny potřeby rovnoměrně. Nakonec schopnost spolupráce udělalo ze smeček, tlup a lidstva to, čím je.