Sarrow

Znáte nějaké krásné cizí slovo, pro jehož význam je škoda, že v češtině nemáme podobný výraz?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Grow up!

Další odpovědi
Kepler

Sice je to sousloví, navíc používané v souvislosti s 11. zářím, takže nic pěkného, ale co takhle GROUND ZERO? Nevím, jestli pro to je nějaký český překlad.

Lotr2008

Minecraft.

annas

Přejímání slov z cizích jazyků patří i do české slovní zásoby. Někdy je to i kvůli tomu, že cizí výraz nemá v češtině náhradu.

Hodně se objevuje anglických výrazů, některé mají český význam, ale není jednoznačný. Souvisí s PC.

Ale já znám více slov, která se dostala do češtiny v průběhu její existence. V angličtině nejsem příliš zdatná.

Zda jsou krásná, nevím, ale už jsou běžná. Objevila se s pojmenováním nové skutečnosti. Např. televize, lídr, , privatizace, laser atd. V češtině nemají náhradu.