Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jen z filmu.

Asi nejstarší jméno ze stejnojmenného filmu Lassie se vrací – kolie
Pes Beethoven ze stejnojmenného filmu – bernardýn.
Bella a Sebastian – rasu si nepamatuji – samozřejmě fena byla bílá
Snift a zloděj – německý ovčák v nizozemském filmu – viděla jsem nedávno
Komisař Rex – německý ovčák v seriálu německém či rakousko-německém

Víc si nevzpomenu kromě ruských „psích kosmonautů“. .

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Hned jsem byl v obraze, když jsem si otevřel odkazy. Znám jen Goro – bílý pes. Jinak nejčastější pojmenování asijské pojmenování je asi Mňam. V USA je populární Pluto, mezi muslimy Křesťanský bílý pes, v Rusku Lajka, Bělka a Strelka. Na Slovensku asi Choďdoriti

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

Co třeba také Rin tin tin, Szarik, Hačikó!
A několik dalších známých psů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Ano.

Naučte se konečně správně položit otázku!! Vy jste ti, kdo něco chtějí vědět, vy byste měli správně popsat, co chcete. Ne ještě obtěžovat ostatní tím, že by se měli domýšlet co se vám vlastně honí v hlavě.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

Hele, Edison, mě to osobně neobtěžuje, pokud tebe ano, nekoukej na takové otázky.

před 1539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Proč bych na ně neměl koukat? Mě fascinuje, jak většina odpovídá na něco jiného, než se tazatel ptá… Dále mě fascinuje, jak si tazatelé až vynucují to, aby si případní odpovídatelé domýšleli, na co asitak tazatelé myslí. Přitom stačí tak málo. Kdyby k tomu nebyl náš jazyk vybaven. Ale, světe div se, je ke správnému pokládání otázek vybaven přímo skvěle. Tak proč se ptát jak cizinec? Nechápu.

To bychom za chvíli mohli zrušit rody, pády, slovní druhy, a vůbec mluvit a psát jak stroje (které to nakonec už dnes zvládají celkem dobře, mnohdy lépe, než kdejaký člověk).

Vždyť je to ostuda! A hlouposti by se nemělo ustupovat. By za chvíli nebylo na světě nic jiného, než jen hloupost a to asi nikdo z nás nechce, ne?

před 1539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Že ty budeš nějaký zapšklý kantor ve výslužbě.

před 1538 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Nemůžu si pomoct, ale podruhé bych položil otázku úplně stejně. K nepochopení, nebo nalezení jiného výkladu otázky je zapotřebí mimořádného talentu, nebo záměru.

před 1538 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek