Valky

Znáte Jana Švankmajera?

Zajímá mě, jestli tento český umělec vstoupil do podvědomí českých občanů. Zaráží mě, že je Čechy tolik opomíjený a milují ho v Japonsku, Francii v Německu, no prostě všude ve světě. Já jsem jím už několik let – doslova! – posedlá. Viděla jsem každičké jeho dílo, každý film – seriál, kde se objevila jeho animace.
Co říkáte na jeho kontroverzní filmy? Které většinou apelují na nějakou úchylku? Který máte nejradši a nebo naopak, který Vám neřekl vůbec nic???

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomínám, že byl oceněn za nejlepší film českým lvem společně se svou ženou (výtvarná stránka) za film Otesánek .Viděla jsem některé jeho filmy, v jednom hrál ještě Petr Čepek, ale zapomněla jsem název. Stejně tak i názvy dalších filmů. Hororová témata, šílenci, stalinismus … Podílel se i výtvarně na Adéle…, nedávno ji opakovali v TV. Nevadí mně téma, když je film dobře udělaný…

Další odpovědi
arygnoc

jo.
zajímavá osobnost.

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=%C5%A0van­kmajer&book=s