ki-qi

Zná někdo nějaké zajímavé povely pro male psy

Máme doma jorkšíra je velmi chytrý umí základní povely ale chtěla bych mu zpestřit výcvik nějakými neobvyklými povely.
Prosila bych i návod jak učit
Předem moc děkuji

Nejlepší odpověď
badisko

Zajimavy povel pro jorksira… bude urcite TRHEJ …!!! a take je otazka co je to pro tebe zakladni povel …zedni lehni tady mas piskot …;D ..
no nic tak ho zacni cvicit noramalne ne … sedni.. lehni ..zustan ..odlozeni zqa pochodu ..atd …ja nenim mikdy jsem na sve psy moc neluvil ..:D .. misto k moze jsem se pleskl do stehna …Povel sedni byl nahrazen ..lusknutim prstu a ukazani na zem .....lehni bylo lusknuti a naznaceni dlani k zemi …vzdy jsem mel fafany naucene na gesta …kdyz zvladali dobre povely hlasem …:D

Další odpovědi
anonym

Nauč psíka kouskům, které budou užitečné pro něj (např. z hlediska bezpečnosti) i tobě. Např. odmítání potravy od cizích lidí nebo na povel, štěkání na povel, chůze bez vodítka u nohy a zastavení
u kraje chodníku před přecházením silnice, povely beze slov ap.
Něco je tady, ale odkazů na netu je mnoho, jistě si vyhledáš sama, co budeš potřebovat.
http://poradna-psu.blog.cz/ru­brika/povely-vycviky

Coliffe

Questman: Fakt vtipný..

Záleží, jaké základní povely máš na mysli. Já mám také jorka, a umí třeba polez.. Lehne si a plazí se :33

Dany1006

A jaké zakladní povely umí? Co třba hraj mrtvého nebo tak?

Heleave1

Máme sice obří plemena, ale velice oblíbený povel je „vystřel“ Obzvláště když se ti středoasiat začne motat před nohy. Určitě by se takový povel hodil i pro jorkšíra :D

PájísekMoro

Třeba VÁLEJ SUDY,PANÁČEK A SKOČ
My máme jezevčíka (Ťapku)a když jí třeba pohladím tak se převalí na záda a taky umí panáčka

ki-qi

Umí sedni, lehni , slyší na přivolání, popros, místo, nesmíš, zůstaň
Celkem se mi líbí to nahrazení povelů gesty to určitě skusíme

všem moc děkuji tedy až na Questman
Jestli máš něco proti psům nech si to pro sebe nás to nezajímá…