štamgast

Zná angličtina spojení „patient patient“ ve významu „trpělivý pacient“?

Pokud ne, porozuměl by mi alespoň rodilý mluvčí, kdybych tohle spojení použil?

Nejlepší odpověď
Dochy

Mám (ničím objektivním nepodložený) pocit, že by pochopili význam, ale asi by se na Tebe koukali divně. Z pár zmínek na které jsem narazil by to nejspíš mohli chápat jako nemístný vtípek či snahu se někomu vysmívat apod…

Další odpovědi
Edison

To mi připomíná (ne)německé „morgen morgen“ = zítra ráno. 😁 Správně „morgen fruh“ = zítra časně (brzo…).

paroh77

Pokud nechcete nějak zlehčit situaci, ale naopak zachovat vážnost, použijte radši tolerant patient nebo něco v podobném smyslu. Použití spojení patient patient v tomhle kresleném filmu dobře ukazuje, že by to bylo považováno v lepším případě za legraci z Vaší strany…ale určitě by to pochopili:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-FMCElWAk2A