Kepler

Zkoušeli jste někdy pečený čaj?

Láká mě, že si ho udělám v nespočetných variantách z čerstvého, nebo mraženého ovoce a předpokládám, že bude lepší než z ovoce sušeného odněkud ze superhyper. Kromě zavařování – lze jej i konzervovat i v mrazáku?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Zkoušela a je to skvělý způsob jak zužitkovat různé zbytky a pozůstatky ovoce. Z čerstvého to jde nejlépe, z mraženého, respektive rozmraženého, jsem to nezkoušela, ale asi to může jít také.
Obvykle se dává ovoce s cukrem 2:1, plus koření podle chuti. To se dá do pekáče a nechá cca 2 hodiny péci na nižší teplotu (já dávám na 160°C). Po upečení se přendá do nahřátých čistých zavařévaček – podobně jako marmeláda. Někdo tvrdí, že se to nemusí obracet vzhůru nohama, ale rozhodně tomu tak neuškodíte. Pokud nemáte děti a nepočítáte se spotřebou někým podměrečným, můžete do skleniček ještě přilít něco navíc :)

Mražení pečeného čaje mě nenapadlo. Asi je to zbytečné, protože tím pečením, případně obrácením naplněných sklenic se to sterilizuje a vydrží to celkem dlouho. Ale v případě nedostatku skleniček tomu mražení asi neubliží.

Další odpovědi
Pixma

Nejen zkoušeli, ale i vyráběli, ale do mrazáku?

Emefej

Pečený čaj jsem nezkoušel. Dávám přednost pečenému masu a vařenému pivu.

GM

Pečený čaj si vyrábím každý rok v různých variantách. Nezavařuji, po částečném zchladnutí před naplněním do skleniček přidávám rum, ale vzhledem k tomu že na cca 3 kg hmoty se dává 1 dl rumu, nezdráhala bych se můj čaj nabídnout i dětem. Nakonec – když čaj zaliješ horkou vodou, tak se alkohol odpaří. Do mrazáku bych pečený čaj určitě nedávala.

lenkasvob

Jednou jsem přidal zelený čaj do buchty a mělo to vynikající nenapodobitel­nou chuť.

anonym

Neříká se tomu i punč, či to je zase něco jiného?

Kepler

Je to způsob uchování ovoce pro přípravu ovocného čaje.

anonym

ta otázka zde už byla,koukni se do archivu,bo zadej vpravo do políčka

johana 56

Dělám každý rok, vyzkoušela jsem různé varianty ze všech druhů ovoce.
Podobně jako Nuk nuk jenom z čerstvých surovin a do skleniček. Vydrží dlouho, zavařování není potřeba. Navíc směs po dopečení vylepším rumem, griotkou…

Kepler

Když dám horkou směs do skleniček pod omnia víčka, tak docela věřím, že zavařování už není třeba. Ale po zkušenostech s vydušenými hřiby, jsem tuto metodu opustil, protože po 3 měsících bylo po nich. Leda bych přidal do toho ovoce nějaký konzervant. Proto se ptám na zamražování, protože mi houby takto vydrží klidně i rok bez ztráty kvality.

Nuk nuk

Přidejte citónovou kůru. Jednak želíruje a také působí jako konzervant. K houbám bych jí teda nedávala, ale ovocnému pečenému čaji neuškodí :) Navíc ten čaj, když dáte do vyvařených sklenic ještě horký, tak je to v pohodě.

annas

Ovoce konzervuje cukr. Pro mě je čaj příliš sladký, takže tento čaj nemusím.

johana 56

Houby zavařuji.
Do čaje dávám jenom hřebíček, skořici, badyán, citron.
Už se stalo, že sem tam nějaká prťavá sklenička byla za velkými zastrčená dokonce dva roky a obsah byl výborný.