Lukynxd

Zkontrolujete prosím?

Těleso o hmotnosti m = 12 kg hodíme v čase t=0 s svisle dolů rychlostí 5 m/s ve výšce h = 14
m nad povrchem Země. Urči kinetickou energii, potenciální tíhovou energii a celkovou mechanickou
energii:

  1. v čase t = 0 s,
  2. ve výšce 7 m nad zemí
  3. na konci pohybu.
  4. Ek= 0 J

Ek= 1680 J
Ecelk. = 1680 J

  1. s tím mám problém
  2. Ek= 1680J

Ep= 0J
Ecelk.= 1680J

Je to tak?

Odpovědi
Dochy

  1. Ek nebude nula pokud jsi to těleso hodil
  2. jseš v půlce výšky, takže polovina potenciální energie se přeměnila… hádej na co?
  3. jasně, jen Ti tam chybí energie toho hodu

Předpoklady: Zanedbáváme blbosti jako je tření apod, povrch je pro nás vztažná výška a tu energii uvažujemě těsně před dopadem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.