holčička

Zjistila jsem že jsem na začátku těhotenství mohl by mi někdo popsat těžké začátky?

Šla jsem na kontrolu a chci o tom vědět víc

Doplňuji:
Děkuji moc za vaše rady,které jste mi předali.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jsem u žádného těhotenství nepociťovala žádné výrazné změny,jen mě strašně pálila žáha,ale daleko horší to bylo ke konci,už jsem si přála,aby už ten prcek byl venku.

Další odpovědi
Miroslavst

Neporadím jelikož jsem muž, takže opravdu nevím.
Mohu jen pogratulovat a popřát mnoho zdraví tobě i miminku.
A ještě by to chtělo přejmenovat nick (ale to asi nepůjde), protože už nejsi ta malá holčička, ale nastávající maminka :D

afro.minerva

Tak na začátku těhotenství jsem byla taková rozradostněná. Vlastně to bylo ještě před tím, než se to dalo poznat podle nějakého testu a podle toho to poznali všichni v práci. Prý jsem doslova zářila… 😁

Jinak jsem měla docela velké nevolnosti. Například dát prát ponožky, tak to byl docela problém. Nádobí jsem myla na 5×, někdy v sedě a stejně mi bylo blbě. V noci jsem trpěla nespavostí. Občas jsem byla vzhůru celou noc. Potom jsem to někdy dospávala přes den a to jsem prospala třeba většinu dne. Byla jsem na rizikovým, takže to nebyl problém. Nemohla jsem ani cítit syrové maso. Například umíchat sekanou byl pro mne naprosto nemožný úkol. Ale sníst to uvařené, to jsem se mohla po masu utlouct. Jinak jsem neustále měla chuť na sterilovanou červenou řepu. Jedla jsem ji snad denně. Přestala jsem sladit a pila jenom čistou vodu. Ale to jenom proto, že jsem nic jinýho nesnesla. Prostě ty nevolnosti byly docela mazec. Ale stálo to za to. Na začátku druhého trimestru se to uklidnilo a já si začala těhotenství užívat. 😁

Nuk nuk

Začátky vůbec nemusí být těžké a je to velice individuální. Úplně na začátku se nemusí dít nic, naopak, jak popisuje afro.minerva, může být člověk radostný nebo neopak v důsledku toho, jak tělo pracuje, se může dostavit únava, vyčerpání nebo podrážděnost (to byl můj případ a to při obou těhotenstvích).

Nejhorší, z čeho mívají začínající těhulky obavy, jsou známé těhotenské nevolnosti. Obvykle k nim dochází zhruba mězi 7–14 týdnem. Může to být ale i o malinko dříve, nebo později a jsou i ženy, které je namají vůbec, nebo naopak trvají i celé těhotenství. Mám dokonce kamarádku, která začítek prožila bez nich, ale pak přišli až v druhé polovině těhotenství.
Nevolnosti vůbec nemusí být ranní, mohou se dostavovat kdykoliv, já jsem je měla vždycky večer.Mohou se projevovat jen nechutenstvím, nebo bolestmi žaludku, průjmem, ale často to bývá i se zvracením.
Další nepříjemná věc je je velmi častá potřeba na malou. Ta časem odezní, ale dostaví se znova ke konci těhotenství.
Některé ženy, zvláště prvorodičky mohou trpět zácpou. Jsou k tomu dva důvody. Jednak jsou střeva v těhotenství línější, a některé budoucí maminky se prostě bojí zatlačit.
Trochu méně časté mohou být různé mdloby, návaly apod. což je hlavně tím, že v těhotenství se mění krevní tlak a také to způsobujjí hormóny.

anetadela1

Pro mě byly těžký začátky v práci. Zrovna jsem nastoupila do nový práce a týden na to jsem zjistila, že jsem těhotná. Ikdyž jsme to plánovali a ještě jsem dostala prášky na podporu ovulace, tak jsem byla překvapená. Tutlala jsem to do tý doby než mi uplynula zkušební doba. Ale to jsem odbočila.
Dělala jsem v potavinách a zle mi bylo ráno, když jsem dávala čerstvý pečivo do bedýnek. CO chvíli jsem musela odejít, abych se nadýchla nenasmrádnutýho vzduchu těma houskama. Bylo to dost krušný. Jen 2 kolegině věděly jak mi je a snažily se, abych byla u pečiva co nejmíň.
No ale zvládlo se to a já se tomu dnes směju…
Jinak těhotenství jako takový bylo normální bez zvracení a jiných potíží.
Přeji vám hodně štěstí…

panenka

Já jsem žádné těžké začátky holčičko neměla.Jen u některých se může objevit zvracení .