Lukyn45

Získala ČR nějaké nové území?

Pamatuji si, že asi před deseti lety jsem se učil, že ČR má rozlohu 78 866 km2, teď se ale dívám, že má 78 871 km2? Získali jsme snad nějaké nové území?

Nejlepší odpověď
Kazatel

Ano, něco jsme si vyměnili s Polskem, něco se též čenžlo se Slovenskem.

Další odpovědi
Lgee

Nákup v kauflandu. (Akce)

JežíšKristus

I s Rakouskem se měnila hranice.

Pepa25

Opravdu se uvádí se dva údaje: 78870 km2 (přesněji 78870 km 3 ha72 arů a 61 m2) je údaj podle ČÚZK a 78866 (někdy 78867) Km2 je údaj uváděný na různých oficiálních místech https://www.hrad­.cz/cs/ceska-republika/o-ceske-republice. Zkusím zjisti víc.