Jack 12323

Žijete někdo v bytě? Jaké ma výhody proti domu?

Nejlepší odpověď
Funna

nemusíš řešit opravy, dělá to družstvo, nebo majitel objektu…nemusíš se starat o venkovní okolí (sekat trávu, odhrnovat sníh – pokud to dělají obyvatelé, tak jen když na ně „přijde řada“)…
ale neptáš se na nevýhody – hluční sousedé, v horším případě „blbci“ se kterými musíš řešit společné záležitosti, musíš se podřídit „chodu“ domu, žádné soukromí, lehnout si do trávy před panelákem (činžákem) vypadá dost divně, gril si tam taky nedáš…pokud jsi kuřák a budeš kouřit na balkóně, můžeš poslouchat připomínky sousedů … atd…

PS: já bych do bytu nešla ani náhodou…

Další odpovědi
Drap

Nemusíš opravovat, nic tě neváže, kdykoli se můžeš přestěhovat jinam. Záleží na každém, co považuje za výhody a co za nevýhody.

anonym

Výhody ? spíš jsem v bytě vnímal nevýhody. Život v bytě je spojen s ponorkou, jakkoliv rozsáhlá terasa je nic proti pořádné zahradě u domu, díky které můžete pořádat grilovačky. Orientace bytu je jen na jednu maximálně dvě světové strany a snadno se může stát, že to zrovna budou ty nejméně dotčené slunečními paprsky. Neustále vnímáte život sousedů ať chcete nebo ne, hodně z toho co sousedé dělají nebo hulí na balkoně je i na vašem balkóně nebo zbytky z toho na váš balkon přímo dopadají a neuděláte s tím nic, musíte si jen zvyknout. Výhled z bytové jednotky je často do jiné zdi činžáku, který je často jako byste svůj vlastní viděli v zrcadle, velmi traumatizující pohled který vás neustále utvrzuje v tom v jak unifikované králíkárně se nacházíte. Jistě můžete se to snažit kompenzovat vybavením interiéru který by měl tyhle nedostatky vyvažovat, veselými barvami, designovými doplňky a podobně, ale je to jen taková kamufláž a časem vám to stejně začne vadit. Byt bych nebral ani za zlatý prase a to že u domu musím sekat trávu, hernajs to je takový problém pořídit robitickou sekačku za nějakých 15 tisíc a mít od toho prakticky pokoj, pokud máte zahradu víceméně rovnou a vykolíkované bariéry sekačka vám bude sama udržovat anglický travník zatímco jste v práci. 🙂

Michálek1245

S těmi opravami je to trochu zavádějící, ne? Samozřejmě že nebytové prostory opravuje společný vlastník – družstvo, SVJ, soukromník. Ale Když budu mít byt ve svém vlastnictví, tak všechno za dveřmi, okny a stoupačkami jde za mnou. Takže to jen abych to uvedl na pravou míru. Jinak samozřejmě byt má spoustu výhod. Třeba velikost, nižší náklady. Větší možnosti pronájmu a v neposlední řadě je to fajn investice. A třeba na https://www.li­vli.cz/ utratíš o dost méně za vybavení domácnosti. :)

zjentek

V bytě se válí šunky. V domě se zahradou SE MAKÁ! To je třeba předem důsledně rozmyslet.

anonym

na druhou stranu ale byt pronajímám takže bych měl asi změnit oficiální stanovistko … „byt je super“ !! do toho 😁

anonym

ale abych byt jen nehanil, pochopitelně máte mnohem dostupnější a frekventovanější spoje MHD a lepší dostupnost po městě i bez auta (tahle výhoda se téměř ztrácí pokud nějaké auto máte). A nedá se bytu upřít i energetická efektivita, díky tomu že kolem vás vytápí všichni sousedé, vy nemusíte topit téměř vůbec a bys se ohřeje jen od stěn, tohle v domku samozřejmě nezažijete 🙂

Funna

nejsi náhodou pražák?…bydlím v domě v krajském městě a mám k všude stejně daleko jako ti v bytech – MHD 100m, 2 markety do 400m…ale taky zahrádku, kolem zeleň a hlavně stálé místo ve své garáži…

Funna

drape…stěhovat se můžeš i když máš dům…stačí ho jen prodat 🙂 a mimo jiné i dům se dá jen pronajmout…