zjentek

Žerou myši ořechy?

Brej večír, žerou myši ořechy?

Nejlepší odpověď
marci1

Buráky, lískové oříšky, mandle, kešu ano. Někde jsem četla, že po sežrání vlašského ořechu chcípnou, takže vlašské ořechy myším nedávat. 🙂
https://mysinet­.estranky.cz/clan­ky/co-vse-mys-potrebuje-/potrava.html

Další odpovědi
quentos

Striktně vzato to připouští ještě druhý výklad, a sice zda jsou myši potravou pro ořechy. Toho se bát nemusíš, zatím nebyl zdokumentován případ, že bych ořech sežral myš.

Kelt

Měli jsme ve sklepě ořechy a chodily na to myši. Tak jsem je chytal do pastiček. Když se dala návnada z vlažského ořechu, tak jsem tam tu myš vždy chytil.

Emefej

Žerou.

Čecho_slovák

quentos, u nás vesnický ořech Punťa žere myši.

zjentek

(; (; (;