NelieM

Ženy za volantem

Co říkáte na to, když nás ženy chlapi osočují, že většina z nás neumí řídit? Mě osobně už to celkem štve, přece nás nemůžete všechny házet do jednoho pytle nee? Já třeba si plánuju dělat tento rok řidičák C a pak profesák a chci jezdit kamionem, nebo tatrou.A troufám se říct, že jezdím líp jak většina chlapů.Hodně lidí mě v tom podporuje, holt když jsem vyrůstala mezi kamiony, protože máme firmu, tak se není čemu divit.

Nejlepší odpověď
quentos

Nejsem sice řidič, ale od Vás to sedí – vy ženy nás taky házíte do jednoho pytle. Např.:

„Vy chlapi porád myslíte jen na to jedno.“
„Vy chlapi jste všichni stejní.“
„Všichni chlapi jsou prasata.“
„Všichni chlapi jsou sobci.“

atd. atd., mohl bych pokračovat ve výčtu podobně nesmyslně zevšeobecňujících ženských hlášek. Tak si pak nestěžujte, že se vám to vrací jako buz…tedy bumerang.

Další odpovědi
Drap

Neříkám na to nic a ani nic podobného o ženách neříkám. Některé jsou velmi dobré řidičky

mosoj

Nechme ženy ženami a všímejme si těch ostatních prasat za volantem.

Hlada

Lidé mají obecně sklon zevšeobecňovat a z toho titulu odsuzovat a často i šikanovat to, co je neobvyklé. Osobně upřímně obdivuji ženu za volantem kamionu, stejně tak jako muže, který se dokáže postarat o domácnost s malými dětmi.

NikkiHeat

Vše již řekl: quentos.....a dostal ode mě bod )))

Reezo

Já osobně se držím názoru: Žena za volantem je jako auto bez řidiče… 🙂

cukrar

Neli, podle sebe soudím Tebe?
cituji Vás: "..když nás ženy chlapi osočují..přece nás nemůžete všechny házet do jednoho pytle… "
a ptám se, proč nás vy házíte do jednoho pytle?
Určitě budete se mnou souhlasit, že jsou ženy, samozřejmě i muži, že nemají co za volantem dělat. Ale to je přeci naprosto normální. Tak jako prodavač je někdy jen podavač, zedníka některého jen zabít, kadeřnici již nikdy nepouštět ke stříhání…
Přeji Vám hodně kilometrů bez problému.

pusinka50

Sama řídím osobní auto už 25 let. Myslím, že jsem docela slušně vyježděná. Když ale vidím auto, které těžko parkuje na místo či jede příliš pomalu a opatrně, je mi jasné, že za volantem sedí žena. Taky si na ně někdy zanadávám. Ale pořád je to lepší, než mladíci, kteří mají čerstvý řidičák a silné auto půjčené či koupené od tatínka, ti neberou ohledy na nic a myslí si, že jim patří silnice. Vždy, když za volantem vidím bezohledného řidiče, ať již se jedná o neúměrnou rychlost jízdy, nedání přednosti v jízdě na přechodu pro chodce, odbočování bez použití blinkru apod., můžu se vsadit, že za volantem je nezkušený mladík, který si hraje na krále silnic. Nejlépe za přítomnosti spolujezdce stejně mladého nebo nějaké své mladé přítelkyně. A také to tak je, když mu posléze vidím do tváře. A když v televizních zprávách slyším, že byla způsobena dopravní nehoda a že řidič byl mladý muž či dívka a způsobil těžké zranění či dokonce smrt druhému řidiči tím, že nehodu způsobil, tak bych vraždila. Kdyby bylo na mně, dávala bych řidičáky mladým lidem na zkušební dobu minimálně 2 let, poté až by byli vyježdění bez nehody, jim dala klasický řidičák.

honza19hk

Je to jako s chlapama,někteří řídit umí a někteří ne,to samý je u ženskejch. když ale vidím jak některé ženy parkují a nedejbože s vozejkem tak je mi k smíchu, že něco takovýho mohlo projít autoškolou.

Jo a když už jsme u toho kamionu,tak to není tak dlouho co jedna řidička položila kamion na kruháku. Pravdou je,že mě se to taky už povedlo ale s Tatrou 813 8×8. Vždycky je v tom ale nepřiměřená rychlost a nebo silný boční vítr.

suaeda

Nic proti ženám za volantem nemám. Spíše jezdí opatrněji a bezpečněji než muži. To samé ale nemůžu říct o řidičkách ženách podnikatelkách to jsou dravci silnic a jsou někdy ještě horší než chlapi.

RedBox

Znám spoustu žen, co jezdí MHD nebo i dálkové trasy autobusové dopravy a některé jezdí líp než spousta chlapů. Ale popravdě, zatím mám s ženami za volantem v osobáku ne zrovna dobré zkušenosti. Nedávno do mě zboku málem nalítla ženská v ladn roveru když vyjížděla z vedlejší silnice.

klob1

Jo jedna žena u nás také dost umí jezdit s kamionem a natřela to i chlapům. ty se neuměli v jenom místě vytočit a ona levou zadní..
Jinak s tím nemám problém.
Beru člověka jak skutečně umí řídit a hlavně myslet ne jestli to je žena nebo muž. Na tom nesejde.

Kelt

Když si myslíte, že jste dobrá řidička, tak klidně to můžete mít jako profesi. Stejně jako jiné ženy. Nemusíte vědět, jak funguje detailně například alternátor, ani princip motoru. Držím palce. Některé ženy mají větší zodpovědnost, ohleduplnost než muži řidiči.

WenizZ

Někde jsem četl že až 80% řidičů se považuje za nadprůměrné..... Nejde to tak úplně říct protože si myslím že málokdo je natolik dobrý řidič aby zvládl brilantně své auto (jízda na ledu, v dešti atd..). A pak je jedno jestli řídí muž nebo žena.

petra15

NelieM
Asi kecas ze jo ? Vypada to, ze to nemyslis vazne. Skoda.