lemmiz

Ze 2 podobných trojúhelníku má jeden trojú. o= 100cm a 2.má strany postupně o 8cm,14cm a 18cm delší než 1. trojú. Vypočí

otázka:
Vypočítej strany trojúhelníku

…prosím poradte mi s touto úlohou, mám jí do školy na matematiku a nevím si s ní rady. Děkuji za každou odpověď, která mě navede k výsledku

Nejlepší odpověď
Conchus

Tohle není poradna pro zanedbané školáky. Zkus se trochu učit, lenochu.

lemmiz

No… tvá odpověď mi hodně pomohla. Nikdo po Vás přeci nechtěl výsledek.
Jenom se nemůžu dopočítat ke správnému výsledku. Když si to načrtnu tak vím, že u toho 2. trojúhelníku jsou strany a= a+8cm, b= b+ 14cm, c= c+18cm. Jak mám ale sestavit rovnici? ve škole jsme se učili rovnici o dvou neznámých, ale v této budou tři obvod= 100 cm.

takže to bude vypadat nějak takto
o= a+ b+ c
o´= a´+ b´+ c´

lemmiz

No… tvá odpověď mi hodně pomohla. Nikdo po Vás přeci nechtěl výsledek.
Jenom se nemůžu dopočítat ke správnému výsledku. Když si to načrtnu tak vím, že u toho 2. trojúhelníku jsou strany a= a+8cm, b= b+ 14cm, c= c+18cm. Jak mám ale sestavit rovnici? ve škole jsme se učili rovnici o dvou neznámých, ale v této budou tři obvod= 100 cm.

takže to bude vypadat nějak takto
o= a+ b+ c
o´= a´+ b´+ c´