Kuba K

Doporučíte zdroje slovní zásoby FJ?

Ahoj, obracím se na Vás s prosbou o radu.
Učím se francouzsky a hledám nějakou opravdu dobrou bohatou slovní zásobu (vocabulary, wordlist), jenže se mi ji nedaří sehnat a to jak v češtině (českých knihách či pdf), tak v angličtině.
Ono co se týče např. AJ nebo NJ, tak tam to není problém, protože to jsou v Česku 2 nejrozšířenější jazyky.
Abychom se pochopili, hledám tzv. wordlisty nebo vocabulary a to ne podle abecedního sezaření, ale podle tématu.
Zrovna probírám lidské chování a povahu a to nejde prostě moc nikdy najít :)
Tak kdybyste měli nějaký tip, budu za něj velmi vděčný.

Odpovědi
elkon

Není nic nového, že slovní zásobu (v jakémkoli jazyce) získáváme čtením, knihy, časopisy, noviny.

Kelt

Najdi si ulozto.cz a zadej si francouzština, a vyber si co se ti bude hodit. Kromě toho v knihovnách bývají příručky a pod. No a konečně si můžeš zadat něco francouzsky na internet a budeš to mít taky. Stačí trocha kreativity.

Amálie......

https://www.jazyky-online.info/fran­couzstina/slo­vicka.php nevím jestli se ti to zrovna bude hodit, ale doporučuji tohle, pokud umíš základy, tak tady pak máš hodně slovíček z různých oblastí.