Avatar uživatele
Registrovaný

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat jak mám chytit od své desetileté sestry plané neštovice? Pili jsme z jedné skleničky, spa

Doplňuji:
Děkuji Vám za odpovědi. Ale přesně- pořád jsem v kontaktu se sestrou(2dny) a pořád nic. je mi 16 let a myslím si, že je lepší teď je chytit než v dospělosti. Ale také je možné, že je nechytím vůbec.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Podívej se např. sem:
www.vylecime.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Planými neštovicemi nejčastěji onemocní děti od 3 do 10 let věku, později už má většina lidí protilátky, i když onemocnět může v podstatě kdokoliv. Epidemie planých neštovic se vyskytují nejčastěji v zimě a brzy z jara obvykle ve 2 až 4 letých cyklech, když doroste nová generace vnímavých dětí. Nemoc se šíří velmi snadno, virus se uvolňuje v sekretu neštoviček a je také v dýchacích cestách, šíří se tedy vzduchem. Po kontaktu s infikovanou osobou v uzavřeném prostoru onemocní až 90 % lidí (pokud nemají protilátky).[5] Jedinci s planými neštovicemi jsou nakažliví pravděpodobně jeden nebo dva dny před výsevem vyrážky a až šest dní po prvním výskytu.Infekce se přenáší kapénkami vznikajícími při mluvení, kašli nebo kýchání, z nakaženého člověka na vnímavé jedince v okolí (údajně až na vzdálenost 10 metrů).[6]

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/P lané_neštovice


Avatar uživatele
Pokročilý

Chytíš je sama.. Já je chytit nechtěl..Dával jsem si pozor ale stejně jsem je chytil..
JAko léčbu osobně doporučuji Probiotika <-- Ty jsou jako léčivo planých neštovic super ;-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

badisko

kdyby jses tak podivala do zdroje ze?...
Obvyklá inkubační doba planých neštovic je 14 až 16 dní (jiný zdroj uvádí 10-23 dní, průměrně 14 dní[1]). Poté se mohou objevit první, nespecifické příznaky, tzv. prodromy, které ohlašují příchod onemocnění. U malých dětí obvykle nejsou, jsou výraznější u dětí starších 10 let a u dospělých mohou být i závažnější. Je pravděpodobné, že za závažnějším průběhem u starších pacientů stojí vyšší infekční dávka. Zatímco mladší děti se většinou nakazí rychlým kontaktem (návštěva, školka, jesle), starší pacienti (sourozenci, rodiče) se nakazí od člena rodiny, který infekci přinesl. Příznaky zahrnují horečku, zimnici, žaludeční potíže nebo průjem, svědění nebo bolest kůže v místech, kde se později objeví vyrážka.

Prodromální příznaky předcházejí příznaky klinické o 3-4 dny. Bolesti hlavy a horečka každopádně ohlásí příchod neštovic zhruba 24 až 36 hodin před výskytem první neštovičky - a v této chvíli začíná být pacient infekční.

Pro plané neštovice je typická vyrážka, svědivé puchýřky vznikající z 2 až 3 mm velkých skvrnek,[5] které se po několika dnech stávají puchýřky vyplněnými čirou tekutinou, která později přechází do mléčné. Puchýřky jsou 3 až 6 mm velké, během 6-8 hodin z nich vznikají krusty.[5]

Vyrážka typicky začíná na hlavě, odkud se postupně šíří přes trup na končetiny (viz schéma).[1] Vyrážka se může vyskytnout také na sliznici nosohltanu, na sliznici horních cest dýchacích, v konečníku nebo v pochvě nebo na očních víčkách.[5]

Výsevy puchýřků se objevují ve vlnách s intervalem 3-5 dní,[1] proto je typický současný výskyt různých stádií vyrážky - některé puchýřky mohou být už téměř zhojené a jiné se teprve vytváří.[5] Akutní fáze onemocnění trvá obvykle 4 až 7 dní, do 20 dní se pak zahojí kožní projevy. Teprve po vytvoření krust na všech neštovičkách přestává být pacient infekční.

Virus prostupuje také placentou a je možná infekce plodu, která může vést k těžkým vrozeným defektům. U novorozenců se mohou plané neštovice rozvinout v progresivní varicellu s postižením různých orgánů včetně CNS.

Avatar uživatele
Registrovaný

MajaM

A jak dlouho potrvá než je chytím ? děkuji předem.

Avatar uživatele
Registrovaný

MajaM

Děkuji Vám za odpovědi. Ale přesně- pořád jsem v kontaktu se sestrou(2dny) a pořád nic. je mi 16 let a myslím si, že je lepší teď je chytit než v dospělosti. Ale také je možné, že je nechytím vůbec.

Avatar uživatele

anonym

Přečti si můj odkaz, máš tam i inkubační dobu!

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1912
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1153
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 756
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.