Adam Mech

Můžu se na návštěvě nakazit neštovicemi, když je má sestřenice mého kamaráda, ale nebyl jsem s ní v přímém kontaktu?

Nakažení nestovicemi

Zdravím, právě jsem byl u kamaráda a jeho malá sestřenice má neštovice, jelikož já jsem neštovice nikdy neměl, je mi 18 let, chtěl bych se zeptat zda je můžu dostat ikdyz jsem s ní nebyl v kontaktu ani na mě nijak nedychala, děkuju

Nejlepší odpověď
Palpatine

No, když víš že má neštovice, tak jsi tam ani neměl lézt. Pokud tam bydlí, tak je pravděpodobnost nákazy vysoká. Být tebou dával bych si pozor. To já tyhle věci naštěstí řešit nemusím, já měl neštovice jako dítě.

Další odpovědi
Dochy

Pokud vím, tak aktivní vir neštovic přebývá několik dnů až týdnů všude kde se nemocný pohyboval… Zejména v čalounění apod… Takže riziko je myslím docela slušné.

Drap

Teoreticky je to možné.