Avatar uživatele
michala432

Zdraví mám jak pro blbí mít potvrzení o zdravotním stavu?

Zdraví mam,ale lidi v okolí narazí,že jsem schizofrenie,moc se mi to nelíbí,jak proti tomu bojovat.Mam si to nechat napsat na čelo nebo si to mám nechat potvrdit na občanku.

Zajímavá 0 před 113 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Dej se vyšetřit, z toho jak se prezentuješ je jasné, že to potřebuješ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud se cítíš zdravý, ale lidé kolem tebe pochybují o tvém zdraví, měl bys navštívit lékaře, aby ti předložil úředně potvrzení o tvém psychickém zdraví. To by mělo zastavit pochybnosti lidí. Pokud máš ale nějaké příznaky, které by mohly odpovídat schizofrenii, měl bys se rozhodně poradit s odborníkem. Schizofrenie je vážná psychická choroba, která vyžaduje léčbu. Pokud ti lékař potvrdí zdraví a lidé kolem tebe tvé zdraví i nadále zpochybňují, můžeš se s nimi o tom diskrétně bavit a dokonce jim předložit své zdravotní potvrzení. Ale nenech se tlačit do rohu – tvoje zdraví je tvá soukromá věc a nemusíš se před nikým ospravedlňovat.

Považovat schizofrenii za urážku nebo nálepku je bohužel stále běžné kvůli sociálním stigma spojeným s duševními chorobami. Měj na paměti, že pokud někdo používá termín schizofrenie jako urážku, je to neznalost a nepochopení onemocnění na jejich straně. Pokud se s tím cítíš nepohodlně, neváhej o tom mluvit a vysvětlit jim, co to znamená. Právě otevřeným hovorem o duševním zdraví můžeme pomoci změnit tuto negativní stigma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nejjednodušší řešení >

  1. vyfoť tuto otázku mobilem
  2. ulož fotografii (tak, aby se dala v případě potřeby rychle najít)
  3. předkládej místo lékařského potvrzení

Myslím, že pro většinu lidí to bude dostatečně objasňující. 😉 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

A co jste požila?
Ještě můžete změnit lékaře, nebo prášky…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek