kolibrikon

Zdají se podnapilým lidem při spánku sny?

Nejlepší odpověď
marci1

Zdají, ale po probuzení si je určitě nepamatují. Pokud by se nám sny nezdály, tak bychom umřeli. 🙂
"Sny se zdají všem – nejen lidem, ale i zvířatům včetně ptáků. Někteří lidé tvrdí, že sny se jim nikdy nezdály, to však není pravda. V této fázi spánku v mozku probíhají aktivity, které jsou měřitelné. Ta fáze spánku, kdy se nám zdají sny, je pro život dokonce tak důležitá, že nebýt jí, tak bychom zemřeli. Tento jev dokazují různé pokusy.“ Všem lidem se zdají sny, tvrdí psychiatr. Někdo si je však vůbec nepamatuje například kvůli tomu, že bere léky na uklidnění. Někdo si své sny zase ani neuvědomuje. Do rána je klidně zapomene. Že by se někomu sny vůbec nezdály, je podle odborníka naprosto vyloučené.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/zda­ji-se-vsem-lidem-sny.A080825_000­137_ln_noviny_sko

Další odpovědi
Disraeli

Každému se zdají sny a to každou noc, popř. při každém spánku (po dostání se do určité fáze, což zahrnuje učitou délku nebo i pravidelnost spánku). Další fakt. Často si je po probuzení nepamatujeme nebo je během dne zcela zapomeneme (i to, že jsem si je pamatovali), ale zdají se. Zapamatování si snů lze i natrénovat.
Tělo potřebuje spát a přesněji potřebuje rovnou i snít. Sny se zdají každému, pokud je člověk dlouhou dobu bez spánku (tím i snů), nastávají pak u něj „živé“ sny, tedy halucinace nebo sny v polo/bdělém stavu. Zkrátka bude mít vidiny, když několik dní nepůjde spát. Nakonec i smrt – (nejen) z vyčerpání.
Podnapilým se zcela přirozeně taky zdají sny.