stebka

Jaký či který materiál je nejlepší pro zajištění minerální vaty ve stropě mezi trámky?

Zajištění minerální vaty ve stropě.

Je pro upevnění (podepření) minerální vaty ve stropě mezi trámky lepší provázek nebo drát, hřebíky nebo sešívačka?

Odpovědi
orestez

To je do hádky. Vázací drát, jeho cena s porovn ceny provázku. Hřebíky do trámů postačí typ papíráky. Jsou krátké a se širokou hlavičkou.
Nic nevadí, když se vata prohýbá. Takže zvolíte vázací provaz. I když, drátek je lákavý. Jde o dočasné podepření, do zakrytí deskami, sdk.

Drap

Je možno použít všechny varianty. Provázek je levnější, drát lépe drží. Stejně tak hřebíky drží lépe než sešívačka, ale jsou dražší. Se sešívačkou a provázkem se lépe a rychleji pracuje. Vzhledem k ceně, potřebnému času, a to že je to vlastně jen chvilková podpěra, doporučuji provázek a sponkovačku.