annas

Zajímá mě, zda znáte význam slova trachta a používá-li se u vás?

Potřebuji pro známou, píše práci. Kdybyste mohli uvést oblast – např. východní Morava, jižní Čechy apod. Děkuji.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Trachta a nebo trachtace je hostina třeba svatební,hostina krajanů, prostě velké hostiny.Co vím tak to používají na Hané a i na Jižní Moravě.Jeden z příkladů:
http://www.res­taurace-uterky.cz/poradane-akce/trachta-soukroma-akce.html

Další odpovědi
Drap

Oslava, žranice, velkolepé pohoštění....­....Morava

žolik

Trachty jsou slavnosti1?po­bojí,vítězství,ho­tová práce třeba žně,vynobraní nakonec se dělaj trachty oslava.To se používá snad všude.

Zdroj: žolík