Topinkovač

Lze používat hraniční datovou SIM v Česku?

Nejspíš to není možné, jelikož by to tak dělali všichni, ale zajímá mě jaký je v tom háček. Koupit si SIM kartu například u polského operátora, který má mnohem výhodnější datové tarify a používat ji v rámci roaming dlouhodobě v ČR? V případě, že mám dual SIM telefon, tak klasickou českou kartu používat na volání/sms a polskou pouze na data. V čem je háček?

Případně můžete doporučit konkrétního operátora.

Nejlepší odpověď
Arne1

Teoreticky to jde a hodně lidí to tak dělá. Je ale nutno si přečíst podrobně podmínky daného operátora. Může tam být skrytý háček, například v tom, že v zahraničí lze čerpat jen určité procento dat, nebo třebas že jednou za x dní je nutno se přihlásit v domovské síti.

Topinkovač

Pokud někdo může doporučit konkrétního operátora, tak budu jen rád.