Banán salám

Lékařka v žádance na laboratorní vyšetření nezaškrtla všechny kolonky. Co když některé zaškrtnu sám? Více v popisu

Žádanka na laboratorní vyšetření

Byl jsem u své obvodní lékařky kvůli svým problémům s pocením a ona aniž by mě více vyslechla tak mi řekla že mě pošle na krevní vyšetření neboli odběry.. Dostal jsem žádanku kde vyplnila několik kolonek na vyšetření z mé krve ale spoustu z nich jih vynechala a tak se chci zeptat jestli mi projde když zaškrtnu některé navíc které podle mě souvisí a i můžou být příčinou mých problémů .. Myslíte si že nemohla zaškrtnout více kolonek nebo proč je nezaškrtla a pokud je zaškrtnu já tak abych tam nebyl za idiota a nebylo jasné že jsem si je zaškrtl sám.. Co mám podle vás dělat?

Nejlepší odpověď
annas

Lékařka určitě uvedla pravděpodobnou diagnózu a zatrhla potřebná vyšetření. Pokud něco zatrhnete navíc a nepřijde na to laborantka, tak určitě lékařka, až dostane výsledky.

Napoví jí vyšetření krve. Nemyslíte, že vaše zatržení je podvod? Ještě jsem na žádné žádance neviděla všechny kolonky zatržené.

Nechat žádanku tak, jak je. Vy víte, co měla označit? Nechte to na ni, dovíte se, až vám řekne, o co jde.

Neznám lékařku, nevím, jak by se zachovala, mohla by vám dát vaše označená vyšetření zaplatit, pojišťovna by je lékařce neproplatila. Nevím, jen tak uvažuji.

Další odpovědi
marci1

Nic nezaškrtávej, jednalo by se o podvodné jednání. Mám zkušenost, že lékař zapíše do lékařské zprávy ta vyšetření, jež jsou pak zaškrtnuty na žádance na laboratorní vyšetření.

Drap

Pokud se umíš léčit lépe než doktor, je zbytečné bys ho navštěvoval. Počítej s tím,že vyšetření která zatrhneš navíc také zaplatíš.

Edison

Kromě toho, že dochtor ví, co ti zaškrtl to pak bude vědět i pojišťovna. Lze počítat s úhradou neoprávněně provedených vyšetření, ne-li až o podvodu se všemi důsledky.

Dochy

Jak píší kolegové. Mohlo by to skončit tak, že po Tobě někdo bude chtít úhradu. Kdyby to byla nestandardní vyšetření, pojišťovna by se začla zajímat proč to lékařka chtěla. Nedávno jsem kouknul na nějaký ceník rozborů a některé z těch vyšetření jsou řádově za tisíce. Kompletní vyšetření jestli se dobře pamatuju bylo přes půl milionu.

Mc Merkurion

… no, aby jsi nezaškrtl i vyšetření na drogy a těhotenství, věřím, že pak by jsi nebyl jen za idiota …