Indulona

Za jak dlouho se přibere po jídle?

Pořad mi vrtá hlavou – pokud člověk sní jeden den něco nezdraveho – Tučného, za jak dlouho se to muže projevit objektivně na váze, případně pomoci měření?
Berme v potaz normální metabolismus

Odpovědi
Alesh

Je to vlastně spojitý proces. Jenže fór je v tom, že aktuální hmotnost člověka je dána několika faktory. Jsem napitý/nenapitý, najedený/nena­jedený, vymočený/nevymočený atd. Čili se to tak nějak těmihle faktory pohybuje nahoru a dolů (osciluje) kolem té hodnoty, co by se dalo nazvat aktuální skutečnou hmotností. No, a teď to hlavní, z čeho vzniká hmotnost těla. Tak pochopitelně z živin, které tělo ukládá. Čili se najíš, sníš třeba 0,5 kg čehosi, jenže tělo z toho použije a nějak třeba přetransformuje jen část, něco uloží na tuky, z bílkovin vytvoří svaly atd. Zbytek vyloučí. K tomu je potřeba odečíst vydanou energii, kdy zas buďto z toho již uloženého nebo nedávno pozřeného, vytvoří energii nutnou pro chod těla. No a teď se to tak všelijak dohromady sčítá a odčítá, a přibíráš nebo hubneš podle toho, jestli převažují ty kladné nebo záporné veličiny. Čili je úplně jedno, jestli prá dní jíš víc, když to v dalších dnech zase vykompenzuješ. Důležitý je dlouhodobý režim mít nastavený správně.

Kepler

Přibere se okamžitě. Po pozření 1/2 kg stejku a dvou pivech navrch je to hned 1,5 kg. Pak už záleží jen na tom, jak rychle tuto kalorickou bombu vydáš a žádné přebytky se do formy tuku neuloží. Možná tak po 10 km běhu? Celý fór je jen v energetické bilanci příjem- výdej.

ReHu

Pokud člověk sní jeden den něco nezdravého, tak to na váze nepozná.
Proč to prostě jednou nezkusíš?

autacek

Základem je slečno Indulono, aby to co vyloučíte bylo v přímé úměře s tím, co sníte. Jak to budete měřit nechám na Vás.