Rokio

Za jak dlouho poletí raketa na Mars s posádkou za účelem kolonizace?

Ve kterém roce by mělo být zahájení tohoto plánu?

Nejlepší odpověď
Drap

Termín neni stanoven a nejsem si vůbec jist, jestli se této události dožiješ.

Další odpovědi
Kepler

Zatím se o kolonizaci Marsu uvažuje jen v klubu přátel sci-fi. Počítám, že v historicky dohledné tam bude poslána lidská posádka za účelem výzkumu a zvýšení mezinárodní prestiže. Nepoletí v raketě, ale v kosmické lodi. Toho se ale pravděpodobně nedožiju, ti o generaci mladší snad ano. Za příznivých podmínek s využitím startovacího okna by cesta tam měla trvat 6 až 8 měsíců, pak by se čekalo na další startovací okno a odlet z Marsu za dva roky.

anonym

Naše generace se toho možná nedočká vůbec, nejdřív je třeba Mars kolonizovat čistě pomocí automatizovaných sond, postavit tam základnu na dálku čistě jen pomocí robotizace, při té příležitosti se zřejmě zrealizují všechny klíčové experimenty dálkově a bude čím dál méně mít smysl posílat tam lidi na téměř jistou a hlavně zbytečnou smrt jen aby se publikum lačné po senzaci dostatečně zasytilo. Jediný důvod proč se hovoří o vyslání lidí na Mars je ten, že kosmické agentury občas musí udělat něco co nadchne běžného čtenáře bulváru, ale smysl to žádný nedává. K tomu abyste provedli věděcké experimenty stačí jen vylepšovat robotiku nemusíte riskovat životy …